Kosova u ka lënë shije të mirë vizitorëve anglezë
16/11/2019 17:03

Kosova u përpoq shumë që t’i bëjë anglezët të ndihen mirë në vendin e tyre. Nëpër qytet u varën parulla që shkruanin “Mirë se vjen, vëlla”, dhe përshëndetje të tjera. Kryetari i Federatës Kosovare të Futbollit, Agim Ademi, tha se kosovarët i janë mirënjohës Anglisë jo vetëm për atë që ka bërë për vendin e tyre, por edhe për faktin që në Angli ka shumë kosovarë. Ndërkohë, vizitorët e thjeshtë kanë mbetur të kënaqur me çmimet dhe ushqimin në Kosovë, duke postuar në rrjete shoqërore përvojat e tyre. Të dielën në Stadiumin “Fadil Vokrri” do të zhvillohet ndeshja kualifikuese për Euro 2020 në mes Kosovës dhe Anglisë. Ambasada e Britanisë në Kosovë, përmes një postimi në Facebook, ka përshkruar Kosovën si vend mikpritës dhe me njerëz miqësorë. “Thirrje për të gjithë fansat e Anglisë të cilët udhëtojnë në Prishtinë për ndeshjen e së dielës Kosovë-Angli. Një mikpritje e ngrohtë iu pret në Kosovë, vend i famshëm për mikpritje dhe njerëz miqësor. Bëni qejf, bëni miq dhe shijojeni ushqimin e shkëlqyeshëm dhe natyrisht futbollin”, thuhet në njoftimin e Ambasadës angleze.

Kukësi – Partizani/ Luhet ndeshja në Air Albania
26/01 20:35
Debat për ligjin e sporteve/ Presidentët e ekipeve bojkotojnë takimin e organizuar nga vetë ata
24/01 20:02
Besmir Banushi/ Çiklisti nga Vlora, kampion kombëtar dhe ballkanik
23/01 17:41
Ligji i ri për sportin/ Ndryshojnë nenet për sponsorizimet
21/01 16:07
Gjici: Bashkia s’financon Kukësin/ Presidenti nuk fsheh vështirësitë e klubit verilindor
19/01 15:23
Luftëtari, gati marrëveshjen/ Drejtuesit flasin për Gjirokastër “të madhe”
18/01 13:14
Kukësi me sulmues të huaj/ Drejtori teknik: Rival kemi Partizanin
16/01 15:44
Egbo: Jemi gati/ Trajneri kërkon nga klubi përforcime në mbrojtje
15/01 21:23
Skandal/ Tenisti serb, Djokoviç: “Nuk të japim Kosovë, ke qenë gjithnjë e jona”
14/01 19:14
Kërçiku: jam mirë te Partizani/ Flet nga Antalia, futbollisti që qëndroi vetëm dy ditë te Bylis
14/01 18:05
Ndeshje për bamirësi/ Veteranët e Shqipërisë, Italisë, Greqisë dhe Turqisë do ndeshen së bashku
10/01 15:21
Pikante nga ndeshja e yjeve! Altin Rraklli dhe Klodian Duro, batuta në autobusin e ish-futbollistëve
10/01 11:03
Një shqiptare në FIFA/ Gjyqtarja e parë që merr stemën më të lartë
07/01 20:04
Stërvitje në Turqi/ Ekipet kryesore të Superiores ndodhen në Antalia
07/01 19:29
Futboll dhe spektakël/ Emrat veteranëve që do vijnë nga Italia, Greqia e Turqia
30/12 19:53
Nën shkëlqimin e Usain Bolt hapet stadiumi olimpik
23/12 13:13
Partizani fiton derbin e basketbollit, tension me tifozët
21/12 07:16
Ndeshja Shkumbini-Dinamo/ Peqin, rrihet në fushë arbitri!
15/12 12:56
Dhunohet barbarisht arbitri në Peqin
14/12 17:05
Në stadium jo vetëm tifozë, Policia merr masa sigurie specifike për ndeshjen derbi
13/12 16:33