Këngë me Tunën e Mc Kreshën! Reperi i njohur zbulon bashkëpunimet “bombë” të albumit të ri
12/06/2019 19:57

Reperi i njohur kosovar, BimBimma, ishte i ftuar pasditen e sotme në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të promovuar librin e tij “Po e Zi”. Bëhet fjalë për 36 poezi, të cilat reperi ka nisur t’i shkruajë qysh 17 vjet më parë dhe i ka përmbledhur në një libër jo shumë të zakonshëm, që ia ka dedikuar të birit dhjetë muajsh, Gegës. Por libri nuk është i vetmi realizim i BimBimmës, pasi ai zbuloi se shumë shpejt do të publikojë edhe një album muzikor, për të cilin ka tre vjet që punon. Albumi do të ketë bashkëpunime me emra të njohur të muzikës shqiptare si Tuna, McKresha, Buta, Lyrical Son, Elinel e shumë të tjerë.

Garat me Kajak: Aktiviteti në liqenin e Fishtës në Lezhë
15/06 20:18
Thesari i Maharaxhave del ne ankand tek Christie’s
14/06 19:32
Dita e refugjatëve, instalacion gjigant në Paris
14/06 18:51
Justin Bieber sfidon Tom Cruise: Përballemi në ring
14/06 14:04
Miss Venezuela, konkurs jo vetëm për bukurinë
14/06 13:27
“Verë dhe Portokalle” në Lushnjë/ Spektakli i humorit, çlodhje nga vapa dhe politika
14/06 13:10
Hapet “Art Basel”, panairi më i madh i artit
13/06 20:20
Dy orë në natyrë bëjnë mirë për shëndetin
13/06 20:17
Muzikë për bamirësi/ Këngëtarë të njohur në eventin, “Të gjithë për Korçën”
12/06 20:03
Këngë me Tunën e Mc Kreshën! Reperi i njohur zbulon bashkëpunimet “bombë” të albumit të ri
12/06 19:57
Provohet nga studiuesit: Edhe peshqve ‘u thyhet zemra’
12/06 19:01
E mbushur me kristale, shpella e përrallave hapet për publikun
12/06 18:55
Thuhet se bën jetë luksoze, Shyhrete Behluli ka një përgjigje: Nuk fitoj aq sa mendojnë njerëzit!
11/06 19:05
Martesa perfekte? Me bashkëshortin vetëm 4 ditë në javë
11/06 15:49
20 mijë usd për një tufë flokësh/ Do shiten në ankand flokët e Beethoven
11/06 13:36
Wake Up/ Inis Neziri: Kënga “E theve” u krijua nga prindërit e mi
11/06 12:27
Rosaku më i famshëm/ Donald Duck mbush 85 vjeç
09/06 20:22
Martesa e vitit, Erdogan marton mesfushorin gjerman
08/06 13:57
Wake Up/ Petrit Ymeri: Bibliotekat në shkolla janë të varfra. Merrni shembull nga Kosova
31/05 15:34
Wake Up/ UNICEF: Fëmijët duhet të jetojnë në qytete miqësore ku dëgjohet zëri i tyre
31/05 15:32