Kejdi Mehmetaj tregon marrëdhënien me vjehrrën: Jam një nuse jo ideale!
20/11/2019 20:01

Ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, nga ku foli për jetën personale dhe ndau detaje nga bashkëjetesa me të fejuarin. Edhe pse preferoi ta quante veten një nuse “jo ideale”, Kejdi tha se ka krijuar raporte shumë të mira me vjehrrën dhe gjithë të afërmit e tjerë të të fejuarit, të cilët tashmë i sheh si familjen e vet. Ajo la të kuptohej se angazhimet dhe lëvizjet e shpeshta për shkak të punës, e bëjnë të pamundur që të qëndrojë për një kohë të gjatë në shtëpi, duke mos bërë rolin e nuses tradicionale. “Nuk jam ajo nusja më e mirë që rri në shtëpi, merret me punët apo ka kohë… unë jam shumë në lëvizje, bëj shumë punë në të njëjtën kohë, përpiqem të jem shumë aktive, plus mendoj se do të vijë ai momenti kur të vijnë fëmijët, që jeta të kornizohet pak më tepër, ndaj tani përpiqem ta shfrytëzoj në maksimum kohën. E rëndësishme mbi të gjitha është marrëdhënia, që të jetë pozitive, që të jetë e sinqertë e të ketë dashamirësi brenda nga të dyja palët…”, tha ndër të tjera Kejdi.

Ftesë në 5, Maya vs Ami & Xhensila vs Xheisara, dalin ‘të palarat’ e vajzave,17 Korrik 2020, Pjesa 1
17/07 18:18
Ftesë në 5, Gallatë me Anaidin & Lencin, a do i njohin vipat vetëm nga trupi? 17 Korrik 2020,Pjesa 2
17/07 18:17
Ftesë në 5, Alkool, pyetje me spec & muzikë, kështu mbyllet sezoni i dytë! 17 Korrik 2020, Pjesa 3
17/07 18:16
Vetëm 30 mijë lekë të vjetra, zbulohet rroga e parë e….
17/07 17:59
Ke marrë 3 shtëpi dhuratë! Shoqja ngacmon Xhensilën, ja si ia merr hakun ish-missi
17/07 17:58
Nga Enca te Loredana, a i njohën Anaidi dhe Lenci me fytyrë të mbuluar?
17/07 17:57
“Zemra sa i mirë ky që hyri”, si flirton këngëtarja me djemtë që sheh në lokal
17/07 17:57
Shkoi për të lindur me make up, Maya: Kisha nevojë të ndihesha e bukur!
17/07 17:57
Në mbyllje të “Ftesë në 5”, Bieta Sulo ka një falenderim zemre!
17/07 17:56
Xhensila dhe Maya ia marrin këngës dhe valles, performancë që s’duhet humbur
17/07 17:56
Fëmijët të mos shkojnë në shkollë para moshës 12 vjeçare, Ari i zhgënjyer nga kultura jonë
16/07 18:41
Çfarë rekordi, ja sa gola ka shënuar në një ndeshje 9 vjeçari shqiptar
16/07 18:38
Super performancë nga Bilali, 9 vjeçari dhuron një gol në studio!
16/07 18:37
I kapur ngushtë në mes të aeroportit, 3 zgjidhjet brilante të pedagogut
16/07 18:37
Vajzat mund ta përballojnë më mirë stresin, shpjegimi interesant i psikologes
16/07 18:36
Jam “ngopur” me këtë jetë, s’ kam më dëshirë për të dalë, ç’i ndodhi Arit?
16/07 18:36
Ish-banori i BB ngacmon moderatoren, a ia pranoi ftesën për kafe?
16/07 18:35
Ftesë në 5, Bilali, djali që premton të veshë fanellën e kampionit në futboll, 16 Korrik 2020, Pjesa 1
16/07 18:18
Ftesë në 5, Cilët janë tipa më sportivë, vajzat apo djemtë? 16 Korrik 2020, Pjesa 2
16/07 18:17
Ftesë në 5, Ja sa tipa sportivë janë Ermali, Aleksandra, Ari dhe Liesa, 16 Korrik 2020, Pjesa 3
16/07 18:16