Kadare fiton çmimin ndërkombëtar “Neustadt” për Letërsi
18/10/2019 07:55

Revista për letërsi dhe kulturë e Universitetit të Oklahomas ka njoftuar mbrëmjen e së mërkurës së shkrimtari shqiptar Ismail Kadare ka fituar çmimin Ndërkombëtar Neustadt për Letërsinë.

Banesa përfshihet nga flakët, ndërron jetë 70 vjeçarja, jetonte e vetme
02/06 09:12
Edicioni Informativ, 1 Qershor 2020, Ora 12:00
02/06 09:04
Top News – SHBA në “flakë”/ S’ndalet dhuna, vritet një protestues
02/06 09:04
Edicioni Informativ, 1 Qershor 2020, Ora 19:30
02/06 09:03
Durrës, gjendet i pajetë trupi i të riut nga Siria
02/06 08:42
Reforma, s’ka konsensus. Ambasadorët në zyrën e Bashës, përpjekje për marrëveshjen
02/06 02:42
Edicioni Informativ, 2 Qershor 2020, Ora 00:00
02/06 01:06
Top News – Faskaj fshehu shkarkimin/ Vettingu, tjetër anëtarë në SPAK
01/06 23:08
Top News – Covid, tjetër viktime/ I moshuari dhe me sëmundje të tjera
01/06 22:51
Edicioni Informativ, 1 Qershor 2020, Ora 19:30
01/06 20:24
Reforma, s’ka konsensus/ Thirrja e ambasadores së SHBA: Mos vendosni kushte të reja
01/06 20:23
Top News – Droga, raporti Evropian/ “Kultivim masiv në kohë pandemie”
01/06 20:18
Top News – Dita ‘D’ e Europës/ 15 qershori, shpresa për kufijtë
01/06 20:14
Top News – Epidemi e re në Kongo/ Bota e shqetësuar nga koronavirusi
01/06 20:12
Top News – Ahmetaj, raporti i BB/ “Varfëria nga Covid, gati masat”
01/06 20:11
Hapet kufiri i Kosovës/ Mijëra automjete në kufi, Prishtina heq dezinfektimin e kamionëve nga Shqipëria
01/06 20:07
Subvencionet për fermerët/ Nga 29 maji kanë aplikuar 5 mijë persona, fondi 7 miliardë lekë
01/06 20:07
Mbyllet një Call Center/ Tiranë, nuk respektonte rregullat anti-covid
01/06 20:06
Universitetet nisin me mungesa/ Më pak studentë në auditore në rifillimin e mësimit
01/06 20:05
Top News – Moska zbut masat/ Por rriten rastet e të infektuarve
01/06 19:46