Inaugurimi i stadiumit të ri/ FSHF i kërkon qeverisë të miratojë ndryshimet ligjore para 17 nëntorit
30/10/2019 20:11

Çështja e zhvillimit të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Francës në stadiumin e ri të kryeqytetit, “Arena Kombëtare”, më 17 nëntor, nuk është më një çëshjte në diskutim. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, tregon se ka filluar prej kohësh të bëhet gati protokolli i të ftuarëve. Ndërkohë që përpara inagurimit të stadiumit të ri si vepra më e madhe sportive dhe publike e ndërtuar vitet e fundit në vend, ka një kërkesë tashmë edhe publike për kryeministrin, miratimin e ndryshimeve ligjore. Ndërkohë që për ndeshjen me Francën pritet të shiten të gjitha 22.000 biletat, për ndeshjen me Andorrën, gjithashtu eliminatore e europianit dhe që luhet vetëm pak ditë më parë, janë shitur 8 bileta. Presidenti Duka ka edhe një mesazh në lidhje me videon që qarkullon nga dita e djeshme në për rrjete sociale, ku shihet mënyra e dhunshme e sjelljes së trajnerit të Lacit U17, Ndue Tarazhi.

Top News – Pankina e Bordeaux/ Paulo Sousa komunikon largimin
03/07 17:05
Reja stërvit ekipin online/ Trajneri i Kombëtares nuk mund të vijë në Tiranë, shkak Covid-i
03/07 15:51
Shkurtaj lë ekipin e Kukësit/ Nexhipi: Do realizojmë një shitje të rëndësishme
01/07 20:02
Top News – Gjen akordin me Manchester City-n, Bayern merr Sane
01/07 13:27
Top News – FIFA/ Ish-drejtori i Financave, Kattner, pezullim 10-vjeçar
01/07 12:27
Tirana shet Muçin/ Laçi: Ismailgeci dhe Çelhaka kanë rinovuar, do flasim me Egbo
30/06 20:08
Ekipi i futbollit të romëve/ “Liria” u krijua me djemtë e vajzat që braktisën rrugën
30/06 16:47
Top News – Isinbayeva i kërkon ndihmë Putin/ Atletika Ruse
29/06 15:07
Top News – Tifozët e Bordeaux/ Zhvillojnë protestë para bashkisë
28/06 13:00
Top News – ‘Mungesë edukate dhe injorance’/ Hamilton kundër Ecclestone
27/06 16:31
Gjysmëfinalet e kupës së Shqipërisë/ Kukësi -Teuta dhe Bylis-Tirana synojnë finalen e 2 gushtit
26/06 13:18
Top News – Volejbolli mbyll sezonin 2019-20/ Për shkak të Covid-19
24/06 15:32
Top News – Djokovic tani shpreh keqardhjen/ Doli me coronavirus
24/06 15:30
Top News – Ligue 1 konfirmohet me 20 ekipe/ Sezoni 2020-2021
23/06 16:13
Top News – Serie A/ Kontratat e huazimit shtyhen deri në 31 gusht
23/06 12:01
Trashi shkon në Kuvajt/ Shitja rekord e lojtarit të Partizanit: Titulli? Arritja ime më e madhe
22/06 19:57
Top News – Danimarkë, kampionati/ 3000 tifozë në Brondby-Copenhagen
22/06 18:35
Top News – Mes testeve mjekësore/ PSG rikthehet në stërvitje
22/06 18:34
Ngoo larg Tiranës? A është paguar Ngo? Menaxheri i futbollistit: “No Comment”!
22/06 13:02
Tirana pret Kukësin/ Pas humbjes me ‘bardhëblutë’, Dede: Vllaznia u shthur
20/06 13:41