Himara mbetet në errësirë
12/12/2012 00:00

Bashkia e Himares eshte ne listen e njesive vendore me pagesat me te rregullta te energjise elektrike por nuk ka energji. Banoret shprehen te deshperuar per situaten aspak normale qe po jetojne, ata kane organizuar edhe protesta dhe kerkojne ndihme qe kjo situate te mos vijoje me keshtu.

Dëborë në Bulqizë/ Ndërprerje e energjisë elektrike në disa fshatra
28/02 10:13
Elbasan/ Trashësia e dëborës shkon në 30 cm, probleme me energjinë elektrike në disa fshatra
28/02 10:01
Shoferi në Korçë nuk i ndalon policisë, makina përfundon në kanal
27/02 22:10
Njerëzit po ikin: Shqipëria mes 10 vendeve me numrin më të madh të azilkërkuesve në BE!
27/02 20:44
Karantina do të jetë në Durrës/ “Kush vjen nga zonat me koronavirus të vetizolohet për dy javë”
27/02 20:33
“Database për burrat e dhunshëm”/ Vrasja e grave, studiuesit: Të paraqiten nëpër institucione
27/02 20:17
Dosjet stok në Gjykatën e Lartë/ Ja sa ka shkuar numri deri tani
27/02 20:12
Italianët vizitojnë Tiranën/ Shumica e shqiptarëve thonë se nuk do të vetizolohen
27/02 19:50
Apeli i vajzës me leucemi/ “Na i lini ne maskat, dëmtohemi nga imuniteti përtokë prej kimioterapisë”
27/02 19:48
Ekzekutoi në derë të shtëpisë ish-gruan dhe vëllanë e saj, vetëvritet Fatmir Kolecaj
27/02 19:34
Festivali i të rinjve/ 7 shkolla në Shkodër në teatrin “Migjeni”
27/02 16:54
Plotësimi i gjykatës së lartë / Mblidhet këshilli i lartë gjyqësor
27/02 16:01
Shkarkohet anëtari i KLP-së/ Besnik Cani s’justifikonte pasurinë, KLP mbetet me 10 anëtarë
27/02 15:39
Përkeqësohet moti! Shi, breshër dhe dëborë/ Ulen temperaturat
27/02 15:27
“Vetë-izolim për dy javë”/Ministria e Shëndetësisë thirrje për ata që vijnë nga zonat me koronavirus
27/02 15:25
Aksident në Berat/ Shoferi i dehur godet 3 makina, bllokohet për disa minuta qarkullimi
27/02 15:22
Kodi rrugor, ashpërsohen gjobat/Ndëshkim shoferëve që shkruajnë mesazhe apo mbajnë telefonin në dorë
27/02 15:15
I ftohti deri të shtunën/ Dhjetëditëshi i parë i marsit me shi, por temperatura më të larta
27/02 15:12
Komiteti i Sigurisë/ Rama zbulon vendndodhjen e karantinës në Shqipëri, nëse do jetë e nevojshme
27/02 14:55
Byroja Kombëtare e Hetimit/ Vazhdon intervistimi i kandidatëve për drejtimin e saj
27/02 14:07