Heiko Mass nga Maqedonia e Veriut: E meritoni hapjen e negociatave
14/11/2019 07:41

Gjermania është e bindur se si Maqedonia e Veriut ashtu edhe Shqipëria e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, pavarësisht bllokimit nga Franca që kërkon reformimin e procesit të zgjerimit.

Top News – Shkencëtari: Virusi i ri/ 100 herë më i keq se covid 19
02/07 20:00
Top News – “Made in America’/ Jay-Z anulon koncertin e përvitshme
02/07 19:59
Politika mban peng rimëkëmbjen/ Biznesi në Kosovë bëhet bashkë dhe kërkon rishikimin sa më shpejt të buxhetit
02/07 19:55
30 vjetori i “ambasadave”/ “Si e shemba murrin e ambasadës gjermane me kamion”
02/07 19:51
Lufta ndaj krimit të organizuar/ Përplasje për rekomandimet e qeverisë. kryeprokurori replikon me ministren e drejtësisë
02/07 19:44
Top News – Shqipëria në listën e kuqe gjermane/ Maqedonia, 15 viktima në një ditë, do mbyllë kufijtë
02/07 19:42
Transporti nuk nis/ Takimi mes Ministrisë dhe shoqatës nuk zgjidhi situatën për autobusët në Tiranë
02/07 19:41
Top News – Axhenda e Hotit/ Kryeministri nesër në Tiranë
02/07 19:39
“Listat” përplasje në Kuvend/ Rama nuk i quan të nevojshme. Opozita e re braktis sallën. Votohet kreu i ri i KLSH
02/07 19:33
Top News – Gati ndryshimi i ligjit/ Qeveria do të shtetëzojë bregdetin
02/07 19:14
Top News – Nga Velipoja në Butrint/ Dezinfektohen zonat bregdetare
02/07 19:11
Top News – Zjarret në Amazonë/ Shpërthim rekord vatrash
02/07 18:52
Top News – Krime seksuale/ Arrestohet ish-i i Jeffrey Epstein
02/07 18:39
Top News – Pavaresisht pandemisë/ SHBA, 4.8 milionë vende pune
02/07 18:38
Top News – Durrës, 5 në pranga/ Me kanabis e kokainë në makinë
02/07 18:29
Top News – Siguria ushqimore/ Akreditohen 49 teste të reja
02/07 18:02
Top News – Emiliano Shullazi/ SPAK kërkon sekuestro të pasurive
02/07 18:01
Top News – BE i dhuron Kosovës 6.000 kite për testim të koronavirusit
02/07 17:58
Top News – OFL, verifikime të tjera/ U nis kërkesën 4 subjekteve në Vlorë
02/07 17:51
Top News – Del aplikacioni gjurmues i simptomave të Covid
02/07 17:43