Haradinaj, kundër Thaçit: Kufijtë ndryshohen me luftë!
07/08/2018 21:22

Ndryshimi i kufijve të Kosovës mund të bëhet vetëm me luftë dhe çështja e vetme që mund të diskutohet me Serbinë është njohja reciproke. Kështu tha në një konferencë për shtyp kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Tensione para Kuvendit/ Qytetarët përpiqen të futen brënda rrethimit në Prishtinë
03/06 13:19
Top News – Tragjedia në minierë/ Nxirren pas shumë orësh trupat e pajetë në Artanë
03/06 12:50
Protestuesit tentojnë të hyjnë brenda Kuvendit të Kosovës
03/06 12:30
LDK zyrtarizon emrat e ministrave/ Sot në orën 11.00 seanca për të votuar qeverinë e re të Kosovës
03/06 01:24
Top News – Karantina 7 ditore/ Qeveria: E kërkon shëndetësia
02/06 21:39
Nesër seanca për qeverinë/ Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Gashi: I kemi votat
02/06 20:12
Top News – Kuvendi i Kosovës/ Nesër seanca për qeverinë e re
02/06 16:43
Top News – Vdesin dy minatorë/ I zë poshtë dheu në minierën e Artanës
02/06 15:29
Top News – VV nuk dorëzohet, nis mbledhjen e firmave në rrugë për mbajtjen e zgjedhjeve të reja!
02/06 12:35
Hapet kufiri i Kosovës/ Mijëra automjete në kufi, Prishtina heq dezinfektimin e kamionëve nga Shqipëria
01/06 20:07
Top News – Presidenti i Kosovës/ Iu hap rruga qeverisë së re
01/06 18:19
Top News – Dezinfektimi në kufi/ Kosova heq tarifën 22 euro
01/06 18:16
Hapet kufiri i Kosovës/ Mijëra automjete në kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës
01/06 17:00
Top News – Kosovë/ Fillon faza e tretë e lehtësimit të masave ndaj pandemisë COVID-19
01/06 12:33
Top News – LDK: Sot mbledhja e kryesisë, vendoset lista e ministrave!
31/05 15:44
Top News – Raportuesja për Kosovën/ Duhet një kushtetutë koherente
31/05 13:54
Kosovë, qeveria e re/ Isa Mustafa: Presim aktgjykimin e plotë. VV: Peticion për zgjedhje
30/05 19:32
Top News – Kufijtë e Kosovës/ Hapja vendoset javën e ardhshme
30/05 14:48
Analizë e tenderave në Kosovë/ Sa para mund të kurseheshin për blerjet gjatë pandemisë?
30/05 14:47
Mustafa: Qeveria e re deri të hënën/ Kurti: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese është i papranueshëm
29/05 19:15