Gjirokastër/ Interpretohen vargjet e Fan Nolit, Dritëro Agollit dhe Ismail Kadaresë
16/02/2020 12:47

Në Gjirokastër për 3 ditë me radhë spektatorët kanë mbështetur teatrin e poezisë që solli për herë të parë në skenë një përmbledhje të poezisë romantike, erotike, me subjekt nga atdheu dhe nga familja tërësisht prej autorëve shqiptarë.

Mustafaj, një libër me novela/ Ditët e izolimit të shkrimtarit: Po shkruaj edhe një roman
04/04 20:02
Poema e mozaahmetit/ Personazhi më i spikatur, Maria e Milotit që bënte kafenë e shoferëve
03/04 19:54
Covid-19 shton biçikletat/ Masat dhe ndalimi i makinave kanë pastruar edhe ajrin në Tiranë
02/04 21:10
Pandemia në letërsi/ Zija Çela: Shkrimtari nuk është profet, është vizionar
02/04 13:56
Pikturë nga dritarja/ Artistët bëhen bashkë në ekspozitë në facebook
31/03 20:51
Art në karantinë/ Në studion e skulptorit Agim Rada
29/03 20:43
Portrete jete/ Fotografia Anjeza Dyrmishi sjell ekspozitën në 8 mars
08/03 20:07
Sot shfaqet “Miss Julie”/ Në teatrin eksperimental, me regji të Kiço Londos
07/03 20:34
Ekspozitë kundër dhunës/ Shkodër, ekspozohen objektet tradicionale
07/03 20:33
Ekspozitë me librat e ndaluar/ Komunizmi ndalonte leximin e kryeveprave, ja cilat janë ato
03/03 16:10
Karnavalet në Gjirokastër, festa në qytetin e gurtë u rikthye pas 6 dekadash
23/02 19:15
Ç’ne single ti? Shfaqja ngjit në skenë artisten durrsake Keti Bashhysa
23/02 19:13
Exclusive/ Smajl Lulani, artisti me kodin e vet piktorik…
23/02 16:21
Shkrimtarët e diasporës/ Mbi 100 shkrimtarë në takimin “letra nga diaspora”
22/02 19:46
“Galaksia” në Teatrin Kombëtar – Vepra me Olta Dakun protagoniste
20/02 19:40
Arratisjet në komunizëm/ 90 mijë dosje dhe fashikuj hedhin dritë për gjysmë shekulli
18/02 19:42
Në shpellën e Anglezit stalakmidet dhe stalaktidet miliona vjeçare, por edhe gjurmët e luftës II Botërore
16/02 20:59
“Dritë përtej errësirës” Ekspozita në Shkodër, 30 vite pas rikthimit të lirisë së besimit
16/02 20:43
Gjirokastër/ Interpretohen vargjet e Fan Nolit, Dritëro Agollit dhe Ismail Kadaresë
16/02 12:47
Drama “Hedda Gabler”/ Vepra e Ibsenit, në skenën e teatrit eksperimental
15/02 15:57