Ftesë në 5, Renato&Josifi, set fotografik për të kuptuar mashkullin ballkanas, 10 Shtator 2019, Pjesa 3
10/09/2019 18:35

Tema:Kur themi mashkull ballkanas kemi parasysh disa stereotipe që lidhen me karakteristika si të egër, shume maço apo kaçak mali dhe dy djem, artistë të rinj, Renato me Josifin, njëri regjisor/fotograf dhe tjetri aktor, duke u bazuar nga disa foto shumë të vjetra të meshkujve ballkanas (mbi 100 vjeçare), të cilat bazoheshin me shumë në prerjen e flokëve, kanë realizuar një set fotografish, për të treguar dhe hapur debatin se meshkujt shqiptarë nuk janë vetëm të ashpër, të egër, të ftohtë apo vetëm të palestruar...por janë edhe të brishtë, me feminilitetin brenda tyre. Fotot janë të publikuara eksluzivisht për "Lewis Magazine", UK, një ndër revistat më në zë për artistët e rinj në botë. Të ftuar:Renato Balla-Regjisor/ Fotograf Josif Sira- Aktor/ Model

Ftesë në 5, “Çdo natë doja të vrisja veten”, gazetari në luftë me bullizmin, 17 Janar 2020, Pjesa 1
17/01 18:41
Ftesë në 5, Oriola, Aulona & Ina… Përballjet me gjuhën fyese online, 17 Janar 2020, Pjesa 2
17/01 18:41
Ftesë në 5, “Bullizmi online”… Ofendimet, gjuha fyese në rrjetet sociale, 17 Janar 2020, Pjesa 3
17/01 18:40
“Vilja pjeshkë në Greqi për të mbijetuar në Tiranë”, gazetari zbulon 2 foto ekskluzive
17/01 18:03
“Kishte paguar portalin për të më ‘sulmuar’ mua”, ish-deputetja e PD zbulon si u përpoqën ta dëmtonin!
17/01 18:01
“Shkove në Itali për të prostituar”, aktorja e njohur reagon pas komenteve shpifëse!
17/01 18:00
Ftesë në 5, Klea, rreperja 10 vjeç që këndon me Sinan Hoxhën e Bes Kallakun, 16 Janar 2020, Pjesa 1
16/01 18:23
Ftesë në 5, Cilat janë trendet e çantave këtë pranverë? 16 Janar 2020, Pjesa 2
16/01 18:21
Ftesë në 5, Stivi Boka zbulon projektin e tij të fundit muzikor “Xheloze”, 16 Janar 2020, Pjesa 3
16/01 18:21
Vëllai i Olta Bokës prezanton “shoqen” në familje: Oltën e dëgjoj më shumë se mamin!
16/01 18:20
Shoqe e Sinanit e Bes Kallakut, reperja 10 vjeçare “e djeg” skenën me këngën e Taynës
16/01 18:20
Klea, reperja 10 vjeçare ben namin me “diss” dhe “freestyle”
16/01 18:12
Ftesë në 5, Hiking, skitë dhe aventurat sportive në stinën e dimrit, 15 Janar 2020, Pjesa 1
15/01 20:56
Ftesë në 5, Destinacionet më ‘in’ të momentit për pushime dimërore, 15 Janar 2020, Pjesa 2
15/01 20:55
Ftesë në 5, Maskë në kushtet e shtëpisë me produktet e frigoriferit, 15 Janar 2020, Pjesa 3
15/01 20:55
E kemi kaq pranë! Ja ku mund të shijohet perëndimi më i bukur i diellit këto ditë!
15/01 19:25
Ftesë në 5, Aktori Genti Kame surprizon konteshën franceze, 14 Janar 2020, Pjesa 1
14/01 19:34
Ftesë në 5, U shtohet elektorati… Ja pse politikanët mbajnë mjekër, 14 Janar 2020, Pjesa 2
14/01 19:34
Ftesë në 5, Nga Rama te Tahiri… Si i ka ndryshuar mjekra politikanët, 14 Janar 2020, Pjesa 3
14/01 19:34
Nga Edi Rama te Saimir Tahiri, ka një arsye pse politikanët shqiptarë po mbajnë mjekër
14/01 18:22