Foshnjat e tërmetit/ Në Prizren dhe Pejë lindin nënat nga Durrësi
03/12/2019 20:02

Roxheta është fëmija i parë i lindur në Kosovë, nga një nënë durrsake, e cila shkoi në Kosovë si pasojë e situatës së krijuar nga tërmetet. Roxheta ka lindur në orët e para të datës 2-dhjetor në spitalin e Pejës. E pyetur se si do t’ja përshkruaj lindjen e saj Roxhetës kur të rritet, nëna përgjigjet: “Pyetje shumë interesante, akoma nuk e di dhe vet se si do të ja përshkruaj, por do të them që ti je midis Shqipërisë dhe Kosovës. Si çdo individ që jeton në një vend tjetër nuk mendon gjë tjetër, sidomos në muajin e 9, por jam e kënaqur që kam lindur në Kosovë, mendoj se është shumë mirë, njësoj si të lindësh në Shqipëri, madje më mirë se sa të lindësh në Shqipëri”, shprehet nëna e Roxhetës. Përveç Roxhetës së vogël edhe dy djem kanë ardhur në jetë në spitalin e Prizrenit në të njëjtën ditë.

Ushtarë serbë në Kosovë/ KFOR: Patrulla rutinë me forcat serbe. Banorët: s’jemi të sigurt
08/08 20:27
Hyrja e serbëve në Kosovë/ Në pamje xhandarët serbë në parkingun e restorantit, reagon Kryeministri
08/08 12:21
Top News – Covid-19 në Kosovë/ 3 viktima, 181 raste të reja
07/08 19:24
Top News – Covid-19 në Kosovë/ Vazhdon rritja e infektimeve
06/08 16:02
Top News – Vaksina për covid/ Kosova ka nisur negociatat
06/08 12:18
Top News – Moti i keq në Kosovë/ Paralajmërime për përmbytje
05/08 17:35
Top News – Zëvendëskryeministri Selmanaj infektohet me koronavirus
04/08 15:20
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Hyseni-pritet përfshirje amerikane
04/08 12:22
Top News – Kosovë, Hoti me covid/ 7 viktima dhe 250 raste të reja
03/08 17:17
Top News – ​Kosovë/ Infermierët dhe mamitë dorëzojnë uniformat: Turni i natës të paguhet 36 euro
03/08 15:33
Top News – ​Kryeministri Hoti rezulton pozitiv me Covid-19
03/08 12:01
Top News – Kosovë, rëndohet bilanci/ 13 të vdekur, 245 raste të reja
02/08 16:04
Top News – Kosovë, bilanci nga Covid/ 10 të vdekur, 224 raste të reja
01/08 19:38
10 viktima në Kosovë/ Në 24 orë regjistrohen 224 të infektuar të rinj
01/08 19:33
Top News – Hoti u bën thirrje qytetarët të shmangin turmat
01/08 16:41
Top News – Shërohet nga Covid-19 kryetari i LDK-së, ​Isa Mustafa
01/08 14:56
Kosovë, s’ka falje në xhami/ Festa e kurban bajramit, besimtarët vijuan vizitat te të afërmit
31/07 19:43
Top News – Kosovë, rëndohet bilanci/ 15 viktima në 24 orë nga Covid-19
31/07 17:56
Top News – Hoti në QKUK/ Gjendja në Kosovë është e rëndë
31/07 13:03
Top News – Kosovë, s’ka falje në xhami/ Festa Kurban Bajramit, masa ekstreme nga komuniteti mysliman
31/07 12:33