Festat me art/ Nga televizioni tek ekrani i madh. Ja argëtimet e ditëve të para
04/01/2020 11:08

Në këto ditë pushimi, një film i mirë, apo një shfaqe dhe ekspozitë, diçka që ka lidhje me artin do të jetë plotësuesi më i mirë i argëtimit. Në rast se do të ndalemi te filmat hidhini një sy programacionit të Top Channel. Të dielën në 20:10 ju sugjerojmë dokumentarin premierë Meghan Markle, 100 ditët e para-të saj në familjen mbretërore, aq më tepër që kjo e fundit është vendosur në qendër të stuhive mediatike. Gjithashtu mos harroni t’i drejtoheni kinemasë. Shumë filma interesantë përfshirë “Frozen 2”, një zgjedhje e zgjuar për të gjithë fëmijët. E shtuna në orën 23:00 sjell në ekranin e Top Channel filmin premierë “Lazarati Digjet”, një produksion ndërkombëtar me mbështetjen e Digitalb frymëzuar nga ngjarjet e Lazaratit. Në rast se do t’i drejtoheni teatrit. Në Teatrin Kombëtar nga kjo fundjavë fillon shfaqja e jashtme e regjisores Driada Dervishi “Kryeinspektori”, por njëkohësisht Teatri Kombëtar Eksperimental Kujtim Spahivogli sjell tek ArTurbina së pari për vogëlushët këtë fundjavë “Një biletë për në Polin e Veriut” dhe po ashtu vijon me shfaqet e Boeing Boeing. Në rast se doni të shijoni një ekspozitë të mirë drejtojuni Galerisë Kombëtare të Arteve, ku ju pret ekspozita “Tirana patince”, bëhet fjalë për një koncept të ri, e cila përveç veprave të fondit të Galerisë Kombëtare të Arteve përfshin edhe punët e disa artistëve të rinj bashkëkohorë, ndërkohë që jashtë Galerisë do të keni mundësinë të shijoni instalacionin “Pallati i Ëndrrave”.

Karnavalet në Gjirokastër, festa në qytetin e gurtë u rikthye pas 6 dekadash
23/02 19:15
Ç’ne single ti? Shfaqja ngjit në skenë artisten durrsake Keti Bashhysa
23/02 19:13
Exclusive/ Smajl Lulani, artisti me kodin e vet piktorik…
23/02 16:21
Shkrimtarët e diasporës/ Mbi 100 shkrimtarë në takimin “letra nga diaspora”
22/02 19:46
“Galaksia” në Teatrin Kombëtar – Vepra me Olta Dakun protagoniste
20/02 19:40
Arratisjet në komunizëm/ 90 mijë dosje dhe fashikuj hedhin dritë për gjysmë shekulli
18/02 19:42
Në shpellën e Anglezit stalakmidet dhe stalaktidet miliona vjeçare, por edhe gjurmët e luftës II Botërore
16/02 20:59
“Dritë përtej errësirës” Ekspozita në Shkodër, 30 vite pas rikthimit të lirisë së besimit
16/02 20:43
Gjirokastër/ Interpretohen vargjet e Fan Nolit, Dritëro Agollit dhe Ismail Kadaresë
16/02 12:47
Drama “Hedda Gabler”/ Vepra e Ibsenit, në skenën e teatrit eksperimental
15/02 15:57
Sot dita e radios/ “Pasioni” që nuk vdes kurrë
13/02 20:03
Prezantohet dokumentari kushtuar aktorit Bekim Fehmiu
13/02 16:04
“Eja në alpet tona, eja në mit”/ Alket Ismali promovon librin me pamjen e alpeve shqiptare
11/02 15:41
“Oscar” në Top Channel, ceremonia u transmetua live
10/02 13:39
Lezhë, shfaqet “Vajza me kukull”/ Drane Xhaj: Për të ardhur keq sa pak interes për teatrin
10/02 13:03
Lamtumira e Nexhmije Pagarushës! Në Prishtinë ceremonia për artisten e madhe
09/02 13:26
Homazh për Pagarushën, artisten e madhe që u nda nga jeta në moshën 86-vjeçare
09/02 13:03
Korçë, komedi premierë/ “S’ka burrë që tradhton gruan time”, në skenën e teatrit
08/02 15:34
Rroku bashkon njerëzit/ 3 musketierët ‘zbarkojnë’ në Greqi
07/02 21:21
Lamtumirë Nexhmije Pagarusha/ Bilbili i Kosovës ishte 86 vjeç, la pas këngët e mrekullueshme
07/02 13:51