Exclusive – “Simboli i dy Dinamove” – 17 Nëntor 2019
18/11/2019 09:57

Një talent i rrallë, të cilin personalitete të futbollin e konsiderojnë si më të madhin e futbollit shqiptar. Sulejman Demollari shkëlqeu me Dinamon e Tiranës, ku e nisi karrierën në vitin 1980, kur ishte 17 vjeç. Për gati 11 vjet me fanellën blu dhe simbol i saj, me rreth 100 gola të shënuar dhe 3 tituj kampion të fituar. Për 12 vjet pjesë e Kombëtares, titullar i padiskutueshëm dhe kapiten. Një lojtar kyç i një grupi, ku bënin pjesë emra medhenj. Ne vitin 1991, 29-vjeçari i Dinamos së Tiranës dhe Kombëtares firmosi kontratën 3-vjeçare me klubin rumun, duke u bërë lojtari i parë shqiptar që firmoste një kontratë profesioniste.

Jusuf Vrioni, fisniku i dijes – 24 Nëntor 2019
25/11 15:04
Exclusive – “Simboli i dy Dinamove” – 17 Nëntor 2019
18/11 09:57
Exclusive – “Të martohesh fëmijë” – 10 Nëntor 2019
10/11 21:30
Shqiptaret e ISIS ne Exclusive/ Harta e te ikurve drejt Sirisë e Irakut – 03 Nëntor 2019
03/11 21:03
Naxhi Bakalli, mjeshtri që përjetësoi Skënderbeun – 27 Tetor 2019
27/10 21:31
Exclusive – Një Kishë në Pallatin e Ahmet Zogut – 20 Tetor 2019
20/10 21:30
Nje Kishë në Pallatin e Ahmet Zogut
19/10 15:22
Beteja shqiptare për ajrin – 13 Tetor 2019
13/10 21:30
Exclusive – Velipoja, një dashuri shkodrane – 29 Shtator 2019
30/09 00:42
Exclusive – Velipoja – 29 Shtator 2019
29/09 23:16
Arratisja që tronditi Enverin
23/09 21:01
Exclusive – Arratisja që tronditi Enverin – 22 Shtator 2019
23/09 11:15
Exclusive – Ali Asllani , Poeti i gruas së bukur – 15 Shtator 2019
15/09 21:15
Poeti i gruas së bukur/ “Exclusive” sjell sonte në mbrëmje një dokumentar për Ali Asllanin
15/09 12:36
Exclusive – Petrit Kumi fotografi në kohën e diktaturës – 8 Shtator 2019
09/09 10:55
Exclusive – Turizmi i aventurës në Zagori – 7 Korrik 2019
08/07 10:11
Exclusive – Spanja e Korçës – 23 Qershor 2019
24/06 10:08
Exclusive – Piramida në tri kohë – 16 Qershor 2019
17/06 12:33
Exclusive – Shkëndija që ndezi Maqedoninë – 10 Qershor 2019
10/06 14:24
Exclusive – Sandër Prosi një yll që vetem lind – 2 Qershor 2019
03/06 11:11