Epsodi i plotë – Wake Up, 18 Shtator 2019
18/09/2019 14:12

Tema: Moti, Adiola Bani Tema: Shtypi - Lexohen mediat online shqiptare dhe të huaja. Tema: Këmbimi valuator Tema: Almanak, Çfarë ka ndodhur sot? Tema: Pamjaftueshmëria jodike në popullatë Propozohen ndryshime ligjore për cilësinë dhe jodizimin e kripës A mbetemi shoqëri që konsumojmë ende kripë pa karar Te ftuar: Jolanda Hyska Tema: Trendi i rrezikshëm në Britani, të rinjtë nga mosha 11-13 vjeç pre e abuzime në internet Vetëm gjatë një viti janë hequr nga interneti 105mijë faqe online me imazhe seksuale Tema: Shqipëria mungesa ligjore për mbrojtjen e të rinjëve nga abuzimet seksuale në internet CRCA, kërkon hartimin e një drafti të ri, 200 raste gjatë dy viteve pre e abuzimeve online Te ftuar: Altin Hazizaj, Brunilda Laboviti Tema: "De Fest Apolonia", 9 shfaqje nga Shqipëria, Italia dhe Mali i Zi Festivali i cili bashkon jo vetëm teatrot mbarëshqiptare Te ftuar: Milto Kutali Tema: "Western Promises", për konfliktet dhe premtimet e rreme në Kryeministri Ekspozita e skulptorëve italianë Emiliano Perino dhe Luca Vele Te ftuar: Emiliano Perino, Luca Vele Tema: Po çfarë do të ndiqni sot në Episodin 1 titulluar Get me a laëyer? Tema: “Lule t’bukura ka Tirona”, rikthen Merita Halilin Koncerti recital 27 dhe 28 shtator në Pallatin e Kongreseve Te ftuar: Merita Halili

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot
03/06 08:26
Wake Up/ Shtypi i ditës, 3 Qershor 2020
03/06 08:21
Wake Up/ Çfarë ndodhi në polici, në praninë e psikologes me 15-vjeçaren e abuzuar
02/06 12:23
Wake Up/ Astrologe Meri Shehu: Vit i vështirë i qeverisë Rama. Fajin e ka Jupiteri
02/06 12:18
Wake Up/ Astrologe Meri Shehu: Pas pandemisë “çlirohen” dhe shenjat. Ja ç’parashikon qershori?
02/06 12:06
Wake Up/ Piktorja shqiptare e portreteve dhe skenave urbane në Angli
02/06 11:29
Wake Up/ Telefonata që zbuloi rrjetin e pedofilëve që abuzuan me 15-vjeçaren
02/06 11:13
Wake Up/ Virusi është “zhdukur” klinikisht! A e fituam luftën me armikun e padukshëm apo jo?
02/06 10:58
Wake Up/ Gjuha shqipe në të gjitha shkollat publike në Itali. Nis nënshkrimi i një peticioni
02/06 10:58
Wake Up/ Shifrat e abuzimit te fëmijët
02/06 10:50
Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit
02/06 08:30
Wake Up/ Shtypi i ditës, 2 Qershor 2020
02/06 08:27
Wake Up/ “Nuk jam teksti yt” gazetaret reagojnë ndaj teksteve të këngëve! Video bëhet virale
01/06 12:16
Wake Up/Procedurat në kopsht;nga formulari për prindërit, higjiena, distanca në tavolina, fjetja etj
01/06 11:39
Wake Up/ Ja si do zbatohen masat e KOVID, me foshnjat në çerdhe?!
01/06 11:36
Wake Up/ 33% e lodrave në tregun shqiptar të rrezikshme. E tregojnë analizat laboratorike
01/06 11:28
Wake Up/ INSTAT: Fëmijët shqiptarë të privuar nga ushqimi, veshjet, argëtimi dhe pushimet
01/06 11:08
Wake Up/ Shtypi i ditës, 1 Qershor 2020
01/06 10:19
Wake Up/ Parashikimi i motit/ Java nis me reshje dhe ulje temperaturash
01/06 10:07
Wake Up/ Rrëfehet në “Wake Up”, Ilda Bejleri: Ja ku do më gjejë sezoni i ri
29/05 13:10