Emisioni i plotë – Wake Up, 14 Nëntor 2019
14/11/2019 13:07

Tema: Moti, Adiola Bani Tema: Shtypi - Lexohen mediat online shqiptare dhe të huaja. Tema: Këmbimi valuator Tema: Ngjarje për t'u veçuar, Almanak 14 nentor Tema: Puna falas, shqiptarët rekord botëror, 9 miliardë dollarë punë të papaguar në vit Gratë sipas raportit bëjnë rreth 20% më shumë orë pune falas se sa burrat Të ftuar: Kastriot Sulka Tema: Diabeti, sëmundja e sheqerit që po mbërthen gjithë botën 1 në 2 persona në Shqipëri nuk e dinë që vuajnë nga kjo sëmundje, shqetësues diabeti tek fëmijët Të ftuar: Blertina Dyrmishi Tema: Studim/ Si dhe sa ndikon kërcimi në zhvillimin social - emocional tek fëmijët Të ftuar: Olta Ahmetaj, Entela Binjaku Tema: “Ëndrra e një nate vere”, si spektakël fjale, ngjyrash e koreografie Premiera në Teatrin Metropol Lidhje LIVE nga Teatri Metropol: Vilma Kërçiku, Armela Demaj, Klodjana Keco Tema: "Lavjerrësi i Qytetit", një libër që tregon se si e pandershmja triumfon mbi të ndershmen! Të ftuar: Zija Ҫela

Wake Up/ Frikë nga epidemia, vaksinohen banorët në kampet e tërmetit
10/12 12:10
Wake Up/ Bonusi i qirasë për 2000 familje të pastreha nga tërmeti është 1.800-2700 lekë
10/12 11:25
Emisioni i plotë – Wake Up, 09 Dhjetor 2019
09/12 14:02
Wake Up/ Bes Kallaku pohon se do të ketë dhe një “Falco 2”
09/12 12:18
Wake Up/ “Bleona Qeretit edhe 10 milionë dollarë t’i japësh prapë nuk kënaqet”
09/12 11:57
Wake Up/ Bes Kallaku: Në Bubq janë 300 shtëpi të dëmtuara, ka ende nevojë për ndihmë
09/12 11:24
Wake Up/ “Amaneti i babait tim: Shërbim shëndetësor falas për shqiptarët”.
09/12 11:15
Wake Up/ Arratisja e baritonit durrsak, Gëzim Myshketa
09/12 11:15
Wake Up/ Mjekët shqiptarë të Amerikës vizita falas për shqiptarët
09/12 11:07
Wake Up/ Ora e parë e mësimit sot në shkolla: Si të reagojmë në rast tërmeti
09/12 11:02
Wake Up/ Studentët e Durrësit përjashtohen nga tarifa. Nisma për ata që u dëmtuan nga tërmeti
09/12 10:57
Emisioni i plotë – Wake Up, 06 Dhjetor 2019
06/12 16:50
Wake Up/ “Tërmeti dhe pema”, përralla e Arbërit 7 vjeçar nga Durrësi
06/12 13:22
Wake Up/ Shqiptari Dastid Ferati; Nga kampet e Kenias në rrënojat e Durrësit dhe Thumanës
06/12 12:55
Wake Up/ Rriten kërkesat për tokë. Njerëzit duan ti ndërtojnë vetë shtëpitë
06/12 12:38
Wake Up/ Çdo dëm nga tërmeti do të kompensohet. Garantojnë kompanitë e sigurimeve
06/12 12:00
Emisioni i plotë – Wake Up, 05 Dhjetor 2019
05/12 15:37
Wake Up/ Do të sfidonte 148 kuzhinierët më të mirë të botës, por gatuan në Thumanë e Bubq
05/12 11:58
Wake Up/ Yjet e kuzhinës botërore do të gatuajnë për banorët e strehuar në çadra
05/12 11:58
Wake Up/ Studentët e Filologjikut krijojnë aplikacion ku ti raporton dëmet e tërmetit
05/12 11:43