Ekspozohen 91 punime nga krijimtaria 50 vjeçare e artistit Shyqyri Sako
19/07/2019 20:03

Puna e një piktori filmi shpesh kamuflohet nga puna e një regjisori apo aktori të madh. Sot ata quhen production designers dhe fitojnë po aq “OSCARS” sa mund të fitojë edhe një aktor apo regjisor. Dikur ky profesion quhej piktor filmi, të paktën për realitetin shqiptar.

Kinemaja “Shqipëria dje”/ U ndërtua në Elbasan nga biznesmeni Gjergj Luca, në projekt edhe teatri
19/01 20:12
Shqiptarët e ardhur nga Irani / Si mbërritën qindra vjet më parë paraardhësit e tyre në Tiranë
19/01 13:33
Nostalgji: Emisioni “Fiks Fare” viti 2006, debati mes Sali Berisha & Spartak Ngjela
14/01 16:00
Koleksionisti për trashëgiminë/ Dropull, 200 objekte të ruajtura në një shtëpi
14/01 12:30
Rritja e çmimit të biletave për muze/ Operatorët turistikë në Durrës, të shqetësuar
13/01 15:33
Misteret e kishës së Shën Mërisë/ Brenda manastirit në Apoloni
13/01 12:16
Artisti italian te “Marubi”/ Ekspozon në Shkodër fotografitë e tij më të mira të 30 viteve të fundit
12/01 21:00
Piktori i fundit i rilindjes, Exclusive sjell sonte jetën dhe veprën e Simon Rrotës
12/01 14:50
Zhigoloja shëronjës/ Monodrama amerikane në skenën e teatrit të Korçës
11/01 20:14
“Revizori” tek ArtTurbina, vepra e Gogol në regjinë e Driada Dervishit
09/01 20:44
Nostalgji: Vehbi Mustafa, historia e rrallë e shqiptarit që qëndroi 8 muaj në airportin e Venezuelës
07/01 16:00
Ekspozita “Pezull”/ Vepra e piktores Blerta Xhomo, me kurator Vladimir Myrtezai
06/01 19:43
Pelegrinët serbë nuk vizitojnë Gjakovën
06/01 15:13
Festat me art/ Nga televizioni tek ekrani i madh. Ja argëtimet e ditëve të para
04/01 11:08
Konispol/ Po humbin gjurmët e historisë, monumentet e kulturës në gjysmë rrënoja
02/01 19:22
Macron nderon Kadarenë/ I jep titullin “Oficer i madh i Legjionit të Nderit” në Francë
01/01 16:02
Nostalgji: Kolazh me këngët e stafit të Top Channel ndër vite 2001-2018- Premierë
31/12 16:00
Nostalgji:”Edicioni i parë Informativ” Dhjetor 2001 & ”Fiks Fare” Dhjetor 2002 – Premierë
25/12 16:00
Muzikë klasike për ta bërë shampanjën më të mirë
23/12 10:30
Durrësi dje dhe sot/ Ekspozita “Continuum” me fotografi pas tërmetit
22/12 13:29