Deklarata e Thaçit, opozita nuk e mbështet
15/02/2013 20:00

Në skenën politike të Kosovës ka shkaktuar reagime të ndryshme deklarata e një ditë më parë e Kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ashpërsoi gjuhën ndaj Brukselit, duke thënë se nëse Brukseli vazhdon të sillet kështu, atëherë shqiptarëve nuk iu mbetet tjetër vetëm të akomodohen më së miri në Bruksel, si një shtet i vetëm, ka zgjuar reagime të ndryshme në skenën politike në Kosovë.

Top News – Kriza politike në Kosovë/ Vetëvendosje kërkon zgjedhje të reja
28/03 18:36
Puntorët pa paga/ Kosovë: Kompanitë janë në humbje
28/03 17:34
Top News – Kosova, kriza politike/ Thaçi takon ambasadorin e SHBA
27/03 19:48
Top News – Kosovë, qeveria e re/ Thaçi: Të hënën nisin konsultimet
27/03 15:20
Kosova me qeveri në detyrë/ Kurti, do vazhdojmë punën për koronavirusin
26/03 20:29
Skenarët e Kosovës/ Thaçi duhet t’i kërkojë VV një emër tjetër ose zgjedhje
26/03 20:28
Kurti: Qeveria në detyrë do të vazhdojë punën në luftimin e pandemisë
26/03 15:45
Top News – Rrëzohet Kurti/’Do vazhdojmë si qeveri në detyrë’
26/03 14:35
Albin Kurti rrëzohet me 82 vota/ 50 ditë si kryeministër i Kosovës, Vjosa Osmani kundër LDK
26/03 13:36
Debati i ashpër mes VV-LDK, Kurti: Rrëzimi i qeverisë i hap rrugë paktit të arritur me Serbinë
26/03 13:35
Albin Kurti rrëzohet me 82 vota, Vjosa Osmani kundër LDK
26/03 04:20
Top News – Bie Qeveria Kurti/ Votohet mocioni i mosbesimit
25/03 23:54
Mocioni i votëbesimit në kuvend/ Nis seanca në Kosovë
25/03 13:28
Merkel dhe Kurti: Jo hapa pas në raportet me Serbinë
24/03 12:00
Top News – Merkel dhe Kurti/ Jo hapa pas në raportet me Serbinë
24/03 11:58
Top News – Përplasje politike në Kosovë/ Masat për koronavirusin
24/03 11:56
Masat për koronavirusin, përplasje politike në Kosovë
24/03 11:52
Kosova në kohë pandemie/ Si e organizon jetën një familje kosovare
23/03 12:57
Kosova e prekur nga koronavirusi
21/03 20:09
Prishtinë/ Kosova e prekur nga koronavirusi
21/03 20:08