Debat për ligjin e sporteve/ Presidentët e ekipeve bojkotojnë takimin e organizuar nga vetë ata
24/01/2020 20:02

Liga e Futbollit shqiptar ka zhvilluar mbledhjeje radhës për të diskutuar rreth ndryshimeve të ligjit të sponsorizimeve që është e vetmja kërkesë e plotësuar me sa duket nga ana e qeverisë, nga disa pika që komuniteti i futbollit diskutoi dhe dakortësoi në parim, me kryeministrin e vendit në mbledhjen e gati një viti më parë. Edhe pse në interes të atyre që investojnë në futboll, në këtë mbledhje të ligës ishin të pranishëm vetëm 5 përfaqësues, që do të thotë rreth 50% e Superligës, Tirana, Laci, Skënderbeu, Teuta dhe Luftëtari. Si për ironi mungonin përfaqësues klubesh që në çdo dalje trumbetojnë ndryshimet që i duhen bërë ligjit për të shpëtuar futbollin dhe mbrojtur investimet e tyre. Në mbyllje të këtij takimi presidenti i Liges Edvin Libohova tregon hapat e mëtejshëm. Edvin Libohova / President i ligës Do të shkoj në kryeministri për të zhvilluar një takim për këtë vjedhje sepse nuk tërhiqemi nëse nuk do të plotësohen do të përshkallëzojmë qëndrimin tonë ndoshta deri në bojkot. Investimeve të këtyre presidentëve humbasin dhe nuk njihen nga asnjë institucion financiar shtetëror, gjë që shqetëson të gjithë përfaqësuesit e klubeve. Pashk Laska / President i Laçit Unë i paguaj çdo tatim këtij shteti duhet të ndërhyjë dhe ta ndihmojë futbollin. Nuk e di pse munguan presidentët e tjerë dhe pse fshihen e ikin Modifikimi i bërë në ligjin e sponsorizimeve të vitit 1994 praktikisht nuk është asnjë ndihmë e shtetit ndaj futbollit. Artan Shyti / drejtor i klubit Teuta Sink shteti nuk po ndihmon futbollin por po ndihmon privatin. Ne prap duhet të përballemi me privatin që të marrim para, kjo nuk është ndihmë ndaj nesh. jemi për bisedime jo për bojkot por edhe pritja ka një limit.

Një javë e mbushur me derbi/ Nisi me përballjen e Tiranës B dhe partizanit B
24/02 21:23
Tifozët, problemi i “Air Albania”/ Javë e pasuar me tifozë të arrestuar dhe 9 persona në kerkim
24/02 16:37
Në Air Albania Stadium/ FSHF dënon aktet e vandalizimit
22/02 17:21
Coronavirus në Itali, pezullohen disa evente sportive
22/02 13:20
Liga e futbollit, në krizë/ Forumi nuk mblidhet, votimi bëhet me “whatsapp”
22/02 12:49
Trashi, thirrje tifozëve: Presim tifozë në stadium ndaj Bylisit
20/02 19:39
Serbi në përfaqësuese, në Beograd e quajnë shokuese!
20/02 19:13
Gripi dëmton superioren/ Mungesa të Tirana, Partizani e Kukësi rikuperojnë në kohë
19/02 16:07
“Diell artificial” për stadiumin/ Zgjidhja për fushën e “Air Albania” që dëmtohen gjatë ndeshjeve
19/02 15:59
Kombëtarja U16, 3 fitore dhe 11 gola/ Agustin Kola thirrje prindërve: Mos i mbyllni fëmijët në shtëpi
17/02 19:50
Nesër Laçi-Partizani/ Sormani: Sulmi? I lumtur nëse shënon edhe portieri
15/02 16:09
Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’
15/02 14:29
Sfida e Partizanit/ Ndeshja test për ekipin që po pëson humbje
15/02 13:33
UEFA Development Tournament/ Kombëtarja e femrave U-16 nuk njeh rival, mposht edhe Gjeorgjinë
13/02 19:52
“ ‘Paqe’ sepse rrezikonim përjashtimin”/ Flet presidenti i KOKSH për rezolutën
12/02 20:00
Partizani-Beslidhja/ Ndeshja për kupën e Shqipërisë
12/02 16:45
Panucci harron paratë: Duka, deklarata të shëmtuara
07/02 19:21
Tirana kërkon titullin/ Përballet sot me Vllazninë që synon kupat e Europës
07/02 16:16
Tirana kërkon titullin! Përballet sot me Vllazninë që synon kupat e Evropës
07/02 13:37
Tifozi i Tiranës prej 58 vitesh/ Muhamed Zalta: U preka shumë pasi fituam derbin e fundit
06/02 20:09