Cilësia e arsimit në Kosovë/ Nuk akreditohen 3 Universitete
18/07/2019 12:35

Tri universitete publike të Kosovës: ai i Mitrovicës, Prizrenit dhe Pejës, pritet të jenë të mbyllura për vitin e ri akademik 2019-2020, me vendim të Këshillit Shtetëror Cilësor, me gjithë kundërshtimin e kryeministrit, Ramush Haradinaj.

S’ka sinjale për takim LDK-VV, Osmani: Nuk duam shkarkimin e Glauk Konjufcës
17/01 20:17
Thaçi kërcënon VV: Emrin, ose do të ketë hapa ligjore/ Partia e Kurtit: Do ta sjellim
17/01 16:35
Mos formimi i qeverisë nga VV dhe LDK. Studentët protestë para Kuvendit: Boll luajtët me ne
16/01 16:03
Rama padit Haradinajn/ E akuzoi se me Thaçin dhe Vuçiç po përgatisnin shkëmbimin e territoreve
16/01 13:02
Sërish ndotje ajri në Kosovë/ IKSHP: Merrni masa, ka pasoja shëndetësore
16/01 12:14
“Akuzat për shkëmbim territoresh/ Rama padit në gjykatën e Prishtinës, Ramush Haradinajn”
16/01 10:29
LDK kërkon kreun e Kuvendit/ Kërkesë-oferta e re për Vetëvendosjen
15/01 21:54
Oferta e re për LDK/ Përpjekjet për koalicionin e ri qeverisës në Kosovë
15/01 16:22
Masakra që ndryshoi historinë/ 21 vite më parë në Reçak u masakruan 45 viktima
15/01 15:43
Masakra e Reçakut, Meta: Autorët para drejtësisë, kjo është rruga e pajtimit
15/01 12:06
Sot, 21 vite nga masakra e Reçakut
15/01 10:47
Aktakuzë ndaj 2 shtetasve rus! Tentuan të hynin në Kosovë në rrugë të paligjshme
15/01 10:42
Krahason Vucic-in me Milloshevicin/ Walker: Bota e di se masakra e Reçakut ka ndodhur!
14/01 19:23
VV, ofertë të re për LDK/ Walker në Prishtinë: Formoni qeverinë
14/01 16:43
Prishtinë/ Ndërtimet pa leje nuk do të tolerohen!
14/01 15:36
Prishtina rrezikon të mbetet pa ujë! Mungesa e reshjeve, bie niveli në dy liqenet e Badocit dhe Batllavës
13/01 20:14
Thaçi-Kurti në Gjykatë/ Presidenti mund ta çojë në Kushtetuese liderin e Vetëvendosjes
13/01 20:11
Kurti i shkruan Thaçit: Jemi afër marrëveshjes me LDK, por mos paragjykoni
13/01 16:03
Vonesat e qeverisë, pasojat/ Analistët komentojnë se çfarë po humb Kosova
13/01 15:18
Pse ende mbesin të shtrenjta fluturimet me avion në Kosovë ?
13/01 10:23