Çfarë të bëjmë në ditë me shi? – Ora e Tiranës
08/11/2019 19:00

Shqipëria renditet mes vendeve me më shumë diell në Europë. Tirana numëron rreth 2500 orë me diell gjatë një viti, megjithatë, ndodh që të ketë edhe ditë kur shiu nis e duket sikur s’pushon. Çfarë mund të bësh në kryeqytet gjatë këtyre ditëve të zymta? Përgjigjen jua japim në këtë episod të “Ora e Tiranës”.

Frika nga Covid-19, a i zbatojnë masat qytetarët? – Ora e Tiranës
06/07 19:15
Covid-19, nga bizneset tek urbanët, a po zbatohen masat? – Ora e Tiranës
06/07 19:00
Si u festua në Farkë, me ushqime bio, muzikë dhe sport – Ora e Tiranës
03/07 19:00
Makinat elektrike, çfarë po ndodh në kryeqytet? – Ora e Tiranës
01/07 19:00
Arben Derhemi në sfidë; a i njeh këto shprehje të vjetra? – Ora e Tiranës
29/06 19:09
Arben Derhemi, një rrëfim ndryshe për Tironën dhe tironsit – Ora e Tiranës
29/06 19:00
Armina Mevlani, flet për herë të parë për ditëlindjen, dhuratën e Shkëlzenit & dasmën
26/06 19:00
Festivali i Akuarelit, një terapi ngjyrash në kohë pandemie! – Ora e Tiranës
24/06 19:00
Amerikani i famshëm i TikTok, që bën byrek dhe i tregon botës ‘veset’ shqiptare! – Ora e Tiranës
22/06 18:55
A do të pushoni këtë verë dhe ku? Ja si përgjigjen shqiptarët! – Ora e Tiranës
19/06 19:15
Ku të pushosh? “Eja në shtëpinë tënde”, propozon këto destinacione shqiptare! – Ora e Tiranës
19/06 19:00
Gjimnazistët më të mirë në kërcim, këngë dhe instrumente, nën ‘ethet’ e finales! – Ora e Tiranës
17/06 18:29
Zbuloni shtëpinë e pabanuar, të mbushur me grafitti! – Ora e Tiranës
15/06 19:01
Matura, ç’po ndodh? QSHA u përgjigjet pyetjeve të maturantëve! – Ora e Tiranës
12/06 19:00
Xhamia e Namazgjasë drejt përfundimit, ja si duket! – Ora e Tiranës
10/06 19:00
Koleksioni i rrallë i kartëmonedhave shqiptare – Ora e Tiranës
08/06 19:00
Lule në ballkon dhe korsi biçikletash, ja nismat në mbrojtje të mjedisit! – Ora e Tiranës
05/06 18:31
VOX POP/ Si sillen shqiptarët me mjedisin? – Ora e Tiranës
05/06 18:28
Makinat e veçanta që po kthehen në modë! – Ora e Tiranës
03/06 19:01
Nga shpatat e Skënderbeut tek tanket dhe avionët, ja armët e ushtrisë sonë ndër shekuj! – Ora e Tiranës
01/06 18:25