Bankat në Kosovë/ Larg bursave ndërkombëtare
19/01/2020 16:03

Në të gjithë vendet e Europës, qytetarët mund të blejnë aksione në bursat botërore përmes bankave tregtare. Bankave në Kosovë, u mundësohet ofrimi i shërbimeve për blerjen e aksioneve në vendet të tjera por ato janë të fokusuara vetëm tek instrumentat financiare në formën e huadhënies, ndërkohë që ekspertët e ekonomisë konsiderojnë se këto banka duhet të bëjnë përpara dhe konkurenca në rang bankar duhet të jetë më cilësore dhe me më shumë produkte. BERAT ISA: Kemi mbi 100 klientë që janë aktiv në bursa …Kemi filluar në vitin 2012, për momentin i kemi mbi 100 klient që janë aktiv, që në bazë ditore tregtojnë në këto bursa. Kemi disa prej tyre që thjesht i kanë blerë këto letra me vlerë dhe janë investitorë afatgjatë, të cilët presin që në një moment të caktuar t’i shesin këto letra me vlerë

Xhamajka njeh Pavarësinë e Kosovës, njohja e parë që nga 2018
20/02 20:34
Osmani: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, Trepça e paprekshme!
20/02 18:08
Kosovë/ Vendimet e Haradinajt, anulohen nga qeveria e re!
20/02 17:53
BE: Investime për Kosovën/ Premton hapjen e vendeve të reja të punës
20/02 15:47
Kurti për shkëmbimin e territoreve/ Kryeministri: Projekti dështoi, por ideja nuk ka vdekur
20/02 12:22
Prodhuesit në Kosovë kërkojnë tregje të përbashkëta
19/02 19:48
Cakaj në Kosovë: Jemi gati të zhbëjmë kufijtë
19/02 19:42
Bllaca e morri armën në polici/ Mbi 100 policë me probleme shëndetësore, përfshi edhe ato psikike
19/02 19:36
Kosova në “Berlinale”/ Përfaqësohet nga filmi “Exil” i Visar Morinës
19/02 16:25
Vucic: Nuk e përballojmë dot një luftë me Kosovën!
19/02 16:23
“Taksa ndaloi ndarjen e Kosovës”/ Vuçiç: Vendosur me përkrahjen e një vendi të fuqishëm perëndimor
18/02 19:41
Kërkesa e Osmanit: Unifikim në politikën e jashtme
18/02 19:32
Gjilan/ Policja shuan familjen e saj, vret prindërit e dy vëllezërit, vret edhe veten
18/02 19:17
Integrimi evropian/ Kosovë, partitë premtojnë bashkëpunim
18/02 18:12
Tragjedia në Kosovë/ Nxirren trupat e pajetë nga shtëpia në Gjilan
18/02 18:10
Tronditet Kosova! Policja vrau familjen dhe veten/ Foto të 2 vëllezërve të ndjerë
18/02 16:16
Përvjetori në Kosovë/ “New Born” me imazh të ri
17/02 21:54
Festa e Pavarësisë në Kosovë/ Mungoi parakalimi i trupave të FSK, qytetarët u organizuan vetë
17/02 19:45
Kosova feston Pavarësinë/ 12 vite nga shpallja e shtetit më të ri në Europë
17/02 19:37
Kosova feston/ Zbulohet monumenti “New Born”
17/02 17:17