Artisti që ngjyros Tiranën – Ora e Tiranës
09/10/2019 19:00

Shumë nga fasadat e pallateve kanë ndryshuar së fundmi, duke u ngjyrosur nga murale të mëdha që përçojnë mesazhe të ndryshme. Nismëtar i këtij arti urban është një djalë nga Vlora që prej vitesh eksperimenton me ngjyrat. Sot në "Ora e Tiranës" do t’ju njohim me Franko Dinen, artistin që ngjyros kryeqytetin.

Eksperiment social/ Si reagojnë shqiptarët kur një e panjohur i pyet në rrugë: Të të përqafoj pak?
14/02 19:17
Njihuni me vajzat që japin përqafime në rrugët e Tiranës – Ora e Tiranës
14/02 19:00
Rama, Basha dhe Veliaj, nën thumbat e Bujar Kapexhiut – Ora e Tiranës
12/02 19:00
Tirana kryeqytet, rastësisht apo një vendim i mirëmenduar? – Ora e Tiranës
10/02 19:00
Trajneri i Tiranës: Në fillim, shqiptarët më shihnin si të kisha zbritur nga qielli…
07/02 20:11
Egbo pa dorashka, rrëfim për Tironën, fanatiksat, shqiptarët dhe paragjykimet! – Ora e Tiranës
07/02 19:00
Kafshët shtëpiake, ja kush po i birëson në kryeqytet! – Ora e Tiranës
05/02 19:00
Çfarë po ndodh brenda xhamisë më të njohur në vend – Ora e Tiranës
03/02 19:00
Emocionuese/ Fjoralba Ponari, mes lotësh, prezanton për herë të fundit! – Ora e Tiranës
30/12 19:30
Më të mirat e një viti! – Ora e Tiranës
30/12 19:00
Për herë të parë, ana e panjohur e Marin Memës – Ora e Tiranës
27/12 19:00
Dhurata problematike, që Fjoralba i dhuroi Erion Veliajt
25/12 20:00
Erion Veliaj, ja çfarë do të bëj me Tiranën vitin që vjen! – Ora e Tiranës
25/12 19:00
Teatri i kukullave në prag festash – Ora e Tiranës
23/12 19:00
Festat, nga sofra e shtëpisë deri në Tahiti, ja ç’kanë zgjedhur kryeqytetasit! – Ora e Tiranës
20/12 19:00
Ja si vidhen biçikletat në kryeqytet – Ora e Tiranës
18/12 19:00
Dajti, mes bukurive natyrore dhe papastërtisë njerëzore – Ora e Tiranes
16/12 19:00
Magjia e festave në Tiranë, mijëra qytetarë në shesh deri në mesnatë (Pamje nga ajri)- Ora e Tiranës
13/12 19:00
Tirana pushtohet nga të rinjtë, ja ç’ndodh në 2022-in! – Ora e Tiranës
09/12 19:00
Artistët e vegjël të shkollës “Servete Maçi” – Ora e Tiranës
25/11 19:00