AntiKÇK, PD dhe LSI kundër/ Basha: Largimi i kësaj qeverie është ilaçi për këtë krizë
25/11/2019 20:03

Lulzim Basha iu përgjigj akuzave të Edi Ramës, i cili për situatën e vështirë ekonomike fajësoi edhe opozitën jashtëparlamentare. “Fajin e ka opozita, fajin e ka media, Macroni, Europa, Amerika. Kur është në pushtet Trump fajin e ka kundërshtari i Trump, fajin e kanë të gjithë vetëm Rama se ka. Të hapë veshët dhe të dëgjojë mirë se mesazhi është i qartë, largimi i kësaj qeverie është ilaçi për këtë krizë të thellë ekonomike dhe sociale”, shprehet Basha. Për sulmet e kryeministrit, kryedemokrati reagoi pas takimit me misionin e FMN, ku denoncoi politikat e gabuara të qeverisë Rama. “Shqetësimet tonë janë pasqyruar edhe në raporte ndërkombëtarëve. 13 oligarkëve që janë skema të pastra të vjedhjeve . Nëse buxheti që kanë planifikuar do të kalojë, do të përbëjë një vjedhje të hapur 146 mln dollarë që do u jepen 13 oligarkëve. Do të çojë në thellim të krizës, por edhe rritje të borxhit public”, tha Basha. Basha nuk u ndal tek nisma e Ramës kundër KÇK, por më herët në emër të PD-së reagoi sekretari i përgjithshëm Gazment Bardhi i cili ishte në sinkron edhe me drejtuesen e LSI-së Kryemadhi.

Flet Rama për Top Channel: Me Merkel plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve
27/01 15:20
Rama nga Berlini: Faleminderit për solidaritetin dhe ndihmën, Gjermanisë dhe vendeve të tjera
27/01 13:40
Ambasadorja e re e SHBA/ Meta pranon letrat kredenciale të Yuri Kim
27/01 11:15
Rama në Berlin/ Pritet nga kancelarja Merkel
27/01 10:51
Përkujtimi i Holokaustit/ Meta: Krenar për kombin tonë që mbrojti dhe mirëpriti mijëra hebrenj
27/01 10:18
Deklarimi i dëmeve të tërmetit/ Banorët kanë 1 muaj kohë për njoftimin në platformën online
26/01 14:56
Ekskluzive/ Edi Rama për Top Channel: Ramushi ktheu shpifjen në pushkë që kur ka lënë pushkën
24/01 15:38
Fati i Ballkanit Perëndimor, kthehet drejt Evropës, tre shtyllat e zgjerimit
24/01 15:35
“Rama deshi të ndajë Kosovën”/ Haradinaj në “Open” thellon akuzat për homologun
24/01 12:10
Rama takon kryeministrin italian/ Kryeministri vizitë në Itali për konferencën e donatorëve
23/01 15:19
SPAK hetim për videon e kokainës/ Kryebashkiaku: Padi Salianjit dhe një TV lokal, është montazh
23/01 15:15
“Anti-shpifja” në “Venecia”/ Basha: Projektligjet e kësaj pakete cënojnë të drejtën e fjalës
23/01 12:28
Meta vlerëson Njësinë izraelite të Shpëtimit Kombëtar me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”
23/01 10:47
Mbërrin Ambasadorja amerikane/ Yuri Kim do drejtojë ambasadën e SHBA për tre vite
22/01 19:50
Nga çadra në shtëpi/ Rama dhe veliaj vizitojnë familjen e dëmtuar nga tërmeti
22/01 16:55
Miratohet ligji i amnistisë/ Deputetët në Kuvend kërkojnë që të shtohen përfituesit
22/01 15:25
Artan Hoxha publikon pamjet/ Kryebashkiaku duke konsumuar kokainë në lokal
22/01 14:47
“21 janari”, 9 vite pa drejtësi/ Përkujtohen katër viktimat e protestës së 2011
21/01 15:03
9 vjet pa drejtësi/ Përkujtohen 4 viktimat e 21 janarit
21/01 12:26
Rama në Ukrainë: Synimi ynë, të sigurojmë një armëpushim të plotë dhe të qëndrueshëm
20/01 16:02