A e dini pse vishet fustanella? Skocezi me veshje popullore shqiptare zbulon “sekretin” që fshihet pas saj
08/11/2019 11:00

Fustanella është një prej veshjeve tradicionale më tipike në rajonin e Ballkanit, kryesisht në Shqipëri e Greqi ku fustanella cilësohet si veshje popullore kombëtare. E megjithatë të ngjashmen e fustanellës, të quajtur ndryshe “kilt” e gjejmë edhe në Skoci, ku jo rastësisht Gordon, skocezi i ftuar në rubrikën “Escape” të së Diellës na ka zbuluar “sekretin’ që fshihet pas kësaj veshjeje.

Episodi i plotë: E Diell 26 Janar 2020 Entertainment Show
26/01 19:25
E pabesueshme, konkurrentja refuzon rezultatin, finalistët e Beauty… “E Diell”, 26 Janar 2020
26/01 19:22
Kush do të triumfojë në sfidën e bukurisë? Shpallen finalistët në Beauty “E Diell”, 26 Janar 2020
26/01 19:22
Mariza Ikonomi zbulon ‘problemet’ që ka patur me policinë në adoleshencë “E Diell”,26 Janar 2020
26/01 18:37
Mariza Ikonomi:Sherri i mamit & babit, me lekët e festivalit u ble lavatriçja”E Diell”,26 Janar 2020
26/01 18:37
Mariza Ikonomi këndon LIVE ‘Piano e vjetër’ “E Diell”, 26 Janar 2020
26/01 18:14
Zbuloni debatin e fortë që bën bashkë Fjoralbën dhe Olti Currin TROTUAR “E Diell”, 26 Janar 2020
26/01 18:02
Fjoralba dhe Ina debat në studio: ‘Njerëzit e pasur paragjykohen’ “E Diell”, 26 Janar 2020
26/01 18:01
Rrëfehet Erla Mëhilli: Kam bërë ndere kur kam qenë në PD “E Diell”, 26 Janar 2020
26/01 17:20
Erla Mëhilli thyen heshtjen, flet në “E Diell” pse braktisi gjithçka, 26 Janar 2020
26/01 17:16
Densitometria e kockës, parandalimi në kohë i Osteoporozës INTERMEDICA “E Diell”, 26 Janar 2020
26/01 17:01
‘Mendon se jam xheloze për ty?’ Ina dhe Antoneta debatojnë në Për’puthen “E Diell”, 26 Janar 2020
26/01 16:43
Bëni gati tryezën! Conad ju sjell ushqimet më të shijshme dhe të sigurta “E Diell”, 26 Janar 2020
26/01 16:37
Djemtë kundër njëri-tjetrit, arsyeja janë vajzat PËRPUTHEN “E Diell”, 26 Janar 2020
26/01 16:36
Parodi Pupazzet ‘Çfarë ka sot në E Diell’, 26 Janar 2020
26/01 15:35
Episodi i plotë: E Diell 19Janar 2020 Entertainment Show
19/01 19:24
Debati nxehtë në Beauty! Greta I kërkon Lidonës tël argohet nga emisioni!”E Diell”, 19Janar 2020
19/01 19:24
“Largohu nga emisioni!” Greta dhe Lidona debat në mes të sfidës “E Diell”, 19 Janar 2020
19/01 18:57
Gjithçka nuk dinit për produktet e mishit e zbuloni në CONAD “E Diell”, 19Janar 2020
19/01 18:41
Fjorentina përballet LIVE me Olsin: Nuk ka më rikthim me ty! “E diell”, 19 Janar 2020
19/01 18:29