12 sekondat që e dërguan në burg/ Armir Grima rrëfen momentin e arrestimit si pjesë e grupit “Bajrat”
24/10/2019 20:01

13 muaj më parë bota e futbollit shqiptar u trondit nga lajmi i arrestimit të trajnerit të kombëtares së femrave të shqiptarisë, ish-futbollistit kapitenit dhe drejtorit të Vllaznisë Armir Grima. Emri i tij u lidh me një nga grupet më të rrezikshme kriminale në vend, si banda e Bajreve të Shkodrës. Në një rrëfim Ekskluziv për Top Channel, Armir Grima dhe familja e tij tregojnë vitin e errët për ta. Ndeshja mes Vllaznis B dhe Tërbunit të Pukës ishte një përballje e kategorisë së parë e cila ishte e vlefshme për qëndrimin në kategori të skuadrës fituese dhe Vllaznia e fitoi atë ndeshje me rezultatin 2-1. Por gjatë këtij takimi Armir Grima ka marrë dy nga 3 telefonatat e Safet Bajrit, një nga anëtarët kryesor të bandës së Bajreve të arresutar në operacionin e koduar “Oaz”. Vendimi i Gjykatës për pafajësinë e Armir Grimës është pasuar menjëherë edhe me rikthimin e tij në detyrë si trajner i ekipit të Kombëtares për femra të Shqipërisë.

Top News – Pankina e Bordeaux/ Paulo Sousa komunikon largimin
03/07 17:05
Reja stërvit ekipin online/ Trajneri i Kombëtares nuk mund të vijë në Tiranë, shkak Covid-i
03/07 15:51
Shkurtaj lë ekipin e Kukësit/ Nexhipi: Do realizojmë një shitje të rëndësishme
01/07 20:02
Top News – Gjen akordin me Manchester City-n, Bayern merr Sane
01/07 13:27
Top News – FIFA/ Ish-drejtori i Financave, Kattner, pezullim 10-vjeçar
01/07 12:27
Tirana shet Muçin/ Laçi: Ismailgeci dhe Çelhaka kanë rinovuar, do flasim me Egbo
30/06 20:08
Ekipi i futbollit të romëve/ “Liria” u krijua me djemtë e vajzat që braktisën rrugën
30/06 16:47
Top News – Isinbayeva i kërkon ndihmë Putin/ Atletika Ruse
29/06 15:07
Top News – Tifozët e Bordeaux/ Zhvillojnë protestë para bashkisë
28/06 13:00
Top News – ‘Mungesë edukate dhe injorance’/ Hamilton kundër Ecclestone
27/06 16:31
Gjysmëfinalet e kupës së Shqipërisë/ Kukësi -Teuta dhe Bylis-Tirana synojnë finalen e 2 gushtit
26/06 13:18
Top News – Volejbolli mbyll sezonin 2019-20/ Për shkak të Covid-19
24/06 15:32
Top News – Djokovic tani shpreh keqardhjen/ Doli me coronavirus
24/06 15:30
Top News – Ligue 1 konfirmohet me 20 ekipe/ Sezoni 2020-2021
23/06 16:13
Top News – Serie A/ Kontratat e huazimit shtyhen deri në 31 gusht
23/06 12:01
Trashi shkon në Kuvajt/ Shitja rekord e lojtarit të Partizanit: Titulli? Arritja ime më e madhe
22/06 19:57
Top News – Danimarkë, kampionati/ 3000 tifozë në Brondby-Copenhagen
22/06 18:35
Top News – Mes testeve mjekësore/ PSG rikthehet në stërvitje
22/06 18:34
Ngoo larg Tiranës? A është paguar Ngo? Menaxheri i futbollistit: “No Comment”!
22/06 13:02
Tirana pret Kukësin/ Pas humbjes me ‘bardhëblutë’, Dede: Vllaznia u shthur
20/06 13:41