Ftesë në 5, Më mirë me familjen apo me shoqërinë? Të ftuarit sugjerojnë… 5 Dhjetor 2022, Pjesa 3
05/12/2022 19:22

#BietaSulo, autore & moderatore e #Ftesënë5, emisioni më i ndjekur i pasditeve shqiptare Gazetar: Roland Spahiu Tema: Njëherë e një kohë, festa e fundvitit festohej bashkërisht, familjarisht me televizorin ndezur duke parë humorin dhe muzikën e zgjedhur të koncertit të Vitit të Ri. Koha kur në tavolinë flitej dhe qeshej mes njëri tjetrit. Ishte fundviti i urimeve me zë, sy më sy. Ishte Viti i ri i bakllavave të mamave e gjysheve, i kartolinave, barcaletave, bisedave pa smartfon, pa internet. Gjithsesi me kalimin e viteve, kjo traditë ka ardhur duke u zbehur. Sipas Edmod Tupe, me emancipimin e shoqërisë, brezat e rinj, veçanërisht çiftet e reja, kanë fituar pavarësi sidomos në mënyrën e të jetuarit por edhe në atë të të argëtuarit. Por a e bën ky realitet i ri shoqëror dhe teknologjik, më pak të magjishme natën e ndërrimit të viteve? Te ftuar: Erisa Govaçi, Arbër Çepani, Edmond Tupe, Dafina Hysa, Elvis Lushi

Trauma nga zgjimi herët, e ftuara: Kam kontratë me gjumin/ Ftesë në 5
27/01 17:45
Njohje me Luiz nga jashtë? Gruaja e Maestros ka 2 fjalë për ata të dy/ Ftesë në 5
27/01 17:45
6 muaj për një puthje, si u dashurua Maestro me gruan/ Ftesë në 5
27/01 17:30
Gruaja e Maestros përlotet: Qaj sa herë e shoh në BBV! Ftesë në 5
27/01 17:30
Eni i BBV flet për puthjen e fundit: Ka shumë muaj, m’u thye zemra/ Ftesë në 5
26/01 18:37
Çfarë i tha i ati pasi doli nga Big Brother Vip? Habit Eni/ Ftesë në 5
26/01 18:37
Një pjesë e oborrit të Muzeut të Alfabetit me pronar serb? E ftuara jep fakte/ Ftesë në 5
26/01 18:36
Kërcënime për terrorizëm, e ftuara e revoltuar: Jemi shqipatrë, jo maqedonas/ Ftesë në 5
26/01 18:36
Studentja shqiptare nga Shkupi: Po na ndryshojnë mbiemrat/ Ftesë në 5
26/01 18:35
“Kam mall për Tean”, Eni vendos të presë Tean jashtë për lidhje? Ftesë në 5
26/01 18:35
Ftesë në 5, Ermira, vajza që do të hapë bibliotekën e parë shqipe në Manastir,26 Janar 2023, Pjesa 3
26/01 18:27
Ftesë në 5, Emira Selimi: Jeta e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut një tmerr,26 Janar 2023, Pjesa 2
26/01 18:27
Ftesë në 5, ”Tea fituese”, Eni flet pas BBV: Mesazhi që prisja nga babai, 26 Janar 2023, Pjesa 1
26/01 18:25
Ftesë në 5, Nominimi i Xhonatanit, ”Një derbi, do bëjmë fushatë në Shqipëri”, 25 Janar 2023, Pjesa 3
25/01 18:28
Ftesë në 5, Sherri Luiz -Xhonatan, flet i ati: Bëri atë që duhej, 25 Janar 2023, Pjesa 2
25/01 18:27
Ftesë në 5, Zhaklin Lekatari prezanton të motrën: Më shkrin zemrën… 25 Janar 2022, Pjesa 1
25/01 18:26
Emocionohet Alket Islami: Faleminderit Big Brother që pashë djalin me një beb/ Ftesë në 5
25/01 18:24
Alket Islami: Luizi në Big Brother është si filmi “Çifti i Lumtur”/ Ftesë në 5
25/01 18:23
“Luizi më ka marrë zemrën”, e ftuara: Nuk është lojtar i dobët/ Ftesë në 5
25/01 18:22
A ka qarë Zhakline Lekatari për dashurinë? E tregon e motra…/ Ftesë në 5
25/01 18:12