Çipa: Nuk kam pasur kurrë nënshtetësi greke
12/08/2017
Çipa: Nuk kam pasur kurrë nënshtetësi greke
“Nuk kam pasur, nuk kam dhe besoj nuk do të kem nënshtetësi tjetër veç asaj shqiptare”.

Me këto fjalë gazetari Aleksandër Çipa ka reaguar ndaj lajmit se qeveria greke i ka hequr atij nënshtetësinë helene, për veprime anti-greke.

“Kam dashur në një moment. rreth vitit 2001 të kem nënshtetësinë e shqiptarit në Kosovë. Sa për lajmin e botuar në një media greke dhe publikuar me zell nga shumë media të vendit tim, bëj me dije se nuk kam asnjë dijeni zyrtare. Dyshoj se është një punë mediokrish e filogrekëve lokalë në Himarë”, shton Çipa.

/ Top Channel


LAJME TE NGJASHME

MË TË LEXUARAT
Top Channel 2001 - 2016
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.