Vritet nga gjahtarët “Perandori”
25/10/2010 18:20
Vritet nga gjahtarët “Perandori”
E quanin “Perandori i Exmoor” dhe ishte dreri i kuq më i madh në Britaninë e Madhe. Madje ishte kafsha më e madhe e egër që jetonte në ishujt britanikë.

Megjithatë kafsha është vrarë me armë zjarri, jo shumë larg një rruge me trafik, në Barnstaple, pranë parkut kombëtar të Exmoor.

Vrasja mendohet të jetë bërë nga një gjahtar në kërkim të trofeve.

Ngjarja është ndër më të lexuarat në mediat online në Britani ku është hapur një debat që po zgjerohet edhe në televizionet kryesore të vendit. / Top Channel
LAJME TE NGJASHME

comments powered by Disqus

në top channel »
MË TË LEXUARAT
KËMBIMI VALUTOR
  Blihet Shitet
EUR 139.1 139.6
USD 124 124.6
GBP 187.9 188.5
CHF 127.3 128
TREGJE DHE BURSA
N/A N/A
N/A
N/A
NASDAQ 4781.26
+73.49
+1.56%
S&P 500 1987.05
+35.69
+1.83%
FTSE 100 6298.92
+168.94
+2.76%
FTSE MIB 21980.08
+584.79
+2.73%
CAC 40 4616.90
+158.02
+3.54%
DAX 9814.79
+261.72
+2.74%
HANG SENG 21989.30
+134.80
+0.62%
Nikkei 225 18273.31
+267.82
+1.49%
S&P/ASX 100 4328.10
+39.80
+0.93%
Top Channel 2001-2015
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.