E diel, 07 Prill 2019
Reali sfidon Barcelonën për talentin holandez

Pasi humbi garën për të marrë mesfushorin Frenie de Jong nga Ajaxi, Real Madrid pritet të sfidojë sërish Barcelonën në merkato, këtë herë për një tjetër talent, mbrojtësin Matthijs de Ligt.

L’Equipe: Juventus favorit për të transferuar mesfushorin e Lyonit

L’Equipe raporton se është pikërisht Juventusi, skuadra favorite për të marrë shërbimet e mesfushorit të Lyonit, Tanguy Ndombele.

Djali i Ronaldinhos nënshkruan kontratën e parë si profesionist

Ronaldinho la gjurmë në historinë e futbollit, pasi me klasin e tij tregoi se bën pjesë te ata më të talentuarit dhe argëtoi pa masë të pasionuarit pas këtij sporti.

Disa klube ndjekin talentin e Fulhamit

Humbja e fundit e pësuar në mesjavë ndaj Watfordit zbriti matematikisht skuadrën e Fulhamit në Championship, ose kategorinë e dytë angleze.

E shtunë, 06 Prill 2019
Atletico piketon pasuesin e Hernandez

Aaron Martìn është emri më i ri në listën e drejtuesve të Atleticos së Madridit. Mbrojtësi anësor i Mainzit shikohet si një alternativë për të zëvendësuar Luca Hernandezin e larguar drejt Bayernit.

Reali ofron 40 milionë euro për Eric Bailey

Real Madrid po përgatit një ofertë prej 40 milionë eurosh për të rrëmbyer qendërmbrojtësin e Manchester Unitedit, Eric Bailey.

PSG gati të rinisë sulmin për mesfushorin e Napolit

Tentoi deri në ditën e fundit të merkatos së janarit, por PSG nuk ia doli të marrë në kryeqytetin francez mesfushorin brazilian të Napolit, Allan.

Interi gjen në Gjermani, pasuesin e Perisiç

Interi po i afrohet objektivit për t’u kualifikuar në Champions League dhe në funksion të sezonit të ardhshëm mendon edhe për ndryshimet e mëdha në skuadër.

Napoli pret Genoan, do diskutohet edhe për Kouame

Napoli do të presë Genoan këtë fundjavë në “San Paolo”, ku natyrisht që takimi nuk do të shfrytëzohet vetëm për të luajtur futboll.

E premte, 05 Prill 2019
Tre klube monitorojnë situatën e De Geas te Manchester United

Portieri spanjoll David De Gea mund të largohet këtë verë nga Manchester United, ndërsa të paktën 3 klube, si Juventusi, Reali i Madridit dhe PSG-ja, po monitorojnë situatën e tij.

Fulham bie nga kategoria, Schurrle pritet të rikthehet te Dortmundi

Aventura e sulmuesit gjerman, Andre Schurrle, te anglezët e Fulhamit, ku është i huazuar, duket se do të përfundojë në fund të këtij sezoni.

Arsenali kërkon drejtues teknik, zbulohen dy kandidatët kryesorë

Arsenali po kërkon me ngulm një person, që t’i besojë detyrën e Drejtorit Teknik të skuadrës, ndërsa ka nisur edhe intervistat me disa prej kandidatëve.

PSG dhe Manchester United ngulmojnë për mbrojtësin e Realit

Paris Saint Germain dhe Manchester United janë dy klubet që kanë shfaqur interes shumë të fortë për mbrojtësin francez të Realit të Madridit, Raphael Varane.

E enjte, 04 Prill 2019
Yjet të cilëve u përfundon kontrata në fund të sezonit (Foto)

Një tjetër sezon futbollistik është drejt përfundimit dhe që tani klubet të cilët janë jashtë objektivave kanë nisur të mendojnë për përforcimin e skuadrave për sezonin e ardhshëm.

Boca Juniors me sytë nga Europa, kërkon të afrojë 3 futbollistë

Boca Juniors po përgatitet për një sezon mjaft të nxehtë merkatoje, pasi presidentin Daniel Angelici ka ndërmend të afrojë disa yje në skuadër.

Luca Zidane pritet të huazohet te Baseli

Zinedine Zidane aktivizoi të birin e tij, Luca, si titullar në sfidën e të dielës në mbrëmje ndaj Huescas, ndërsa pas takimit, konfirmoi besimin te cilësitë e tij.

Sevilla i kërkon Milanit ulje çmimi për sulmuesin portugez

Pas një starti mahnitës, Andre Silva iu rikthye “shterpësisë” së golave edhe te Sevilla, ku është i huazuar nga klubi italian i Milanit.

Boateng nuk bind Barçën, do rikthehet ne Sassuolo

Befasia më e madhe e merkatos së janarit, ishte transferimi i Kevin Prince Boateng te skuadra e Barcelonës, në formë huazimi nga italianët e Sassuolos.

E mërkurë, 03 Prill 2019
Atletico gjen pasuesin e Hernandez, është një brazilian

Vetëm pak ditë më parë zyrtarizoi shitjen e Lucas Hernandez te Bayerni i Mynihut për një shifër rekord, ndërsa tashmë duket se Atletico Madrid ka gjetur edhe zëvendësuesin e tij.

Zaniolo “mahnit” edhe Zidanen, Reali ka gati ofertën

Nicolo Zaniolo është njeriu i momentit në kampionatin italian, pasi që në sezonin e tij të parë shkëlqeu dhe ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha.

Protagonist te Napoli, 4 skuadra kërkojnë mbrojtësin senegalez

Kalidoi Koulibaly është futbollisti që ka më shumë merkato në skuadrën e Napolit, me të cilën prej 3 sezonesh luan në nivele mjaft të larta dhe është titullar i padiskutueshëm në mbrojtje.