E mërkurë, 03 Prill 2019
Fiorentina për pazar në Francë, synohet mesfushori i Montpellier

Drejtuesit e Fiorentinës kanë filluar të planifikojnë merkaton për sezonin e ardhshëm dhe kanë hedhur sytë nga Franca për të përforcuar skuadrën.

E martë, 02 Prill 2019
Arsenal nën vëzhgim talentin e Bournemouth

Arsenali raporton britanikja “The Mirror” ka vendosur 25-vjeçarin që luan tek Bournemouth, Ryan Fraser si objektivin primar në merkaton e verës.

Garë angleze për Douglas Costa

Tottenham është ekipi i fundit i përfshirë në garën e ekipeve angleze për të bërë të vetin 28-vjeçarin Douglas Costa, që akutualisht po jep rezultate mahnitëse me bardhezinjtë e Juventus.

Tottenham ofertë rekord

Tottenham mund të thyej rekordin e saj duke ofruar 50 milionë paund për mbrojtësin e Everton, Michael Keane, i cili po mbahet nën vëzhgim edhe nga Arsenal

Herrera kontratë me PSG

Mesfushori i Manchester United Ander Herrera ka firmosur një parakontratë me PSG për sezonin e ardshëm. Ai do të largohet në fund të këtij sezoni nga Anglia me parametra 0, pasi drejtuesit e United nuk ranë dakord që t’i rrisnin rrogën.

“France Football”: Messi dhe Simeone, më të paguarit në futboll

Futbolli dhe financat janë gjithnjë e më të ndërthurura mes tyre. Paratë që qarkullojnë në këtë disiplinë sportive janë në shifra marramendëse, siç është rasti i pagesave të lojtarëve e trajnerëve.

E hënë, 01 Prill 2019
Ander Herrera pranë largimit nga United

Manchester United ka refuzuar që të rrisë pagën e mesfushorit spanjoll Ander Herrera’s, në 200.000 paund në javë, kontrata e të cilit skadon në fund të këtij sezoni. Duke përfituar nga kjo situatë francezët e PSG kanë filluar kontaktet e para me 29-vjeçarin.

Eden Hazard tek Real Madrid?

Së fundmi është përfolur shumë për kalimin e Eden Hazard tek real Madrid. Dëshira e lojtarit nuk mungon, por gjithçka varet nga lëvizjet që Zinedine Zidane do të bëjë në ekipin e tij.

United gati kartën Pogba, synon dy lojtarë të Madrid

Manchester United mund të kërkojë nga Real Madrid Gareth Bale ose Toni Kroos, përsa kohë që ata do të venë në Angli përmes një marrëveshjeje që përfshin shkëmbimin me Paul Pogba.

E ardhmja e Bale, Zidane vendos…

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane ka folur rreth të ardhmes së sulmuesit Gareth Bale, i cili këtë sezon ka shprehur hapur dëshirën për t’u larguar.

E diel, 31 Mars 2019
Solskjaer kërkon të rikthejë sulmuesin Zaha në “Old Trafford”

Ole Gunnar Solskjaer mund të përpiqet të rikthejë në “Old Trafford”, Wilfried Zaha. Trajneri i Manchester United e njeh mirë sulmuesin e Crystal Palace, pasi ka punuar me të në vitin 2014, kur norvegjezi drejtonte Cardiff City.

Edhe PSG futet në garë për mesfushorin Ndombele

Paraqitja e mirë e Tanguy Ndombele me fanellën e Lyon, ka tërhequr vëmendjen e skuadrave të mëdha europiane.

Pronari i Tottenhamit fikson çmimin për Eriksen

Pronari i Tottenhamit i ka bërë të qartë Realit të Madridit, se kërkon 130 milionë paundë për të lënë të lirë fantazistin danez Christian Eriksen.

E shtunë, 30 Mars 2019
Arsenal “blindon” talentin 17-vjeçar

Arsenal raportohet se ka arritur një marrëveshje me “djalin mrekulli”, Gabriel Martinelli, i cili aktivizohet tek klubi brazilian i Ituanos.

Coutinho larg Barcelonës. E konfirmojnë shokët

Ish-lojtari i Liverpool, Philippe Coutinho i ka thënë shokëve të skuadrës, se ai po konsideron mundësinë që të largohet nga Barcelona këtë verë.

Solskjaer kërkon Douglas Costa

Trajneri i United, Ole Gunnar Solskjaer, është konfirmuar në stolin e të kuqve, e tashmë kërkon që të themelojë edhe të ardhmen e klubit. Ai kërkon që të rrëmbejë nga Juventus, 28-vjeçarin Douglas Costa.

Rinovimi me Rashford, rroga shkon në 150 mijë paund në javë

Manchester United ka zhvilluar bisedime pozitive me përfaqësuesit e Marcus Rashford, duke ngritur shpresat se sulmuesi i Anglisë do të nënshkruajë një kontratë të re pesëvjeçare me Old Trafford me vlerë 150,000 paund në javë.

E premte, 29 Mars 2019
Bayern, gati të bëjë çmenduri për stolin. Në skenë, edhe “Mou”

Kur duhen edhe dy muaj nga fundi i sezonit në kampionatet kryesore europiane, ka shumë skuadra të rëndësishme në kontinentin e vjetër që kërkojnë të ndryshojnë drejtimin teknik.

E enjte, 28 Mars 2019
Dortmund mohon zërat për largimin e 19-vjeçarit

Borussia Dortmund nuk ka asnjë plan për të larguar nga skuadra sulmuesin 19-vjeçar Jadon Sancho, emri i së cilit është i lidhur me Manchester United.

Chelsea nxjerr në shitje talentin 18-vjeçar

Chelsea duket se është i gatshëm të shesë talentin 18-vjeçar Callum Hudson-Odoi për 43 milionë paund.

Bayern s’përmbahet; Blen Lucas Hernandez për 80 mln Euro

Bayerni i Mynihut nuk përmbahet në merkaton e transferimeve. Pasi bleu Pavard nga Stuttgarti, klubi bavarez bëri të ditur edhe blerjen e Lucas Hernandez nga Atletico Madrid për të cilin pagoi 80 milionë Euro, për të vendosur edhe një rekord me 115 milionë Euro të shpenzuara në muajin mars për blerjen e 2 mbrojtësve të krahut.