Finalja e FA Cup, formacionet zyrtare si do përballen City-United

03/06/2023 16:03

Duke filluar nga ora 16:00 në Manchester luhet derbi City-United, për finalen e FA Cup, që për publikun shqiptar transmetohet ekskluzivisht në “SuperSport 2”, në Digitalb.

Dy trajnerët, Pep Guardiola dhe Erik ten Hag kanë vendosur formacionet zyrtare për këtë përballje.

Formacionet zyrtare:

Nëse do ia dalë të triumfojë City do të sigurojë trofeun e dytë këtë sezon, pas atij të kampionatit të Premier League, ndërsa do të tentojë edhe trofeun e Champions League në finalen me Interin.

Manchester United nga ana tjetër, pasi e mbylli kampionatin në vendin e tretë, por me triumfin 0-2 ndaj Newcastle në finalen e EFL Cup, do tentojë të marrë trofeun e dytë, atë të FA Cup.

Top Channel