Oscars on Top/ Parakalimi në Tapetin e Kuq (Foto)
04/03/2018 23:14
Oscars on Top, pak kohë na ndajnë nga mbrëmja gala
04/03/2018 18:20
“Portokalli” rikthehet me surpriza në sezonin e ri
04/03/2018 15:25
Pretendent për “Oscar”, “Three billboards…”, aktivizëm infektues
03/03/2018 22:27
Një balerinë spiune, në kinema “Imperial”, filmi me spiunazh, “Red Sparrow”
03/03/2018 22:20
Shfaqet “Ndërkombëtarët”, filmi që vë në lojë mitizimin e të huajve
03/03/2018 15:36
Balerinët e TKOB vënë në skenë “Monger”, në teatrin e Korçës
03/03/2018 12:24
Pranvera Frankofone në Tiranë, nis me filmin “Tre burra dhe një foshnje”
02/03/2018 14:46
Boseman ia dedikon suksesin te “Black Panther”, Denzel Washingtonit
02/03/2018 10:53
“Rikthimi i dallëndysheve”, Reality show i Digitalb me yjet shqiptarë të baletit
01/03/2018 19:45
Kujtimet e një diplomati, dy libra për aktivitetin e OKB në prag të pavarësisë së Kosovës
01/03/2018 15:28
Piktura më e shtrenjtë në Europë
01/03/2018 09:46
“Different Trains”, koncerti i parë në Muzeun Historik
28/02/2018 15:34
Homazhe për Gëzim Qendron
28/02/2018 15:22
Shqiptarët në “Berlinale”, çmime për filmat nga Kosova
27/02/2018 11:59
Urat i mori lumi, Kumbaro: Terren i keq. Riparimi ishte i pamundur
27/02/2018 11:29
Ndërron jetë ish drejtori i Galerisë së Arteve, Gëzim Qendro
27/02/2018 10:29
“Game Night”, filmi thriller-mister në kinematë “Imperial”
26/02/2018 20:37
Teatri që po vdes, dyshimet për azbest dhe raporti alarmant i zjarrëfikësve
26/02/2018 19:56
Ylli i “Bollywood” është mbytur aksidentalisht
26/02/2018 13:30
Godina e TK, arkitekti Vokshi: Teatri u adaptua si i tillë, por duhet ruajtur
26/02/2018 12:05