“E pashmangshme”! Muri më mbron por dhe më kufizon/ Ekspozita e pazakontë e Robert Aliajt në Kryeministri

05/06/2021 15:57

Salla e kryeministrisë kushtuar artit është kthyer në skenën ku artisti Robert Alia ka shprehur mendimet e tij në një performancë të veçantë.

Në këtë sallë është ndërtuar një mur dhe një pjesë e madhe e mesazhit që artisti ka dashur të japë me këtë ekspozitë ka qenë pikërisht ky mur.

Kuratori i ekspozitës tregon diçka më shumë.

E gjithë ekspozita e pazakontë e hapur ndonjëherë në kryeministri ka tërhequr vëmendjen për skenat e krijuara nga autori.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel