E shtunë, 06 Prill 2019
Napoli pret Genoan, do diskutohet edhe për Kouame

Napoli do të presë Genoan këtë fundjavë në “San Paolo”, ku natyrisht që takimi nuk do të shfrytëzohet vetëm për të luajtur futboll.

E premte, 05 Prill 2019
Tre klube monitorojnë situatën e De Geas te Manchester United

Portieri spanjoll David De Gea mund të largohet këtë verë nga Manchester United, ndërsa të paktën 3 klube, si Juventusi, Reali i Madridit dhe PSG-ja, po monitorojnë situatën e tij.

Fulham bie nga kategoria, Schurrle pritet të rikthehet te Dortmundi

Aventura e sulmuesit gjerman, Andre Schurrle, te anglezët e Fulhamit, ku është i huazuar, duket se do të përfundojë në fund të këtij sezoni.

Arsenali kërkon drejtues teknik, zbulohen dy kandidatët kryesorë

Arsenali po kërkon me ngulm një person, që t’i besojë detyrën e Drejtorit Teknik të skuadrës, ndërsa ka nisur edhe intervistat me disa prej kandidatëve.

PSG dhe Manchester United ngulmojnë për mbrojtësin e Realit

Paris Saint Germain dhe Manchester United janë dy klubet që kanë shfaqur interes shumë të fortë për mbrojtësin francez të Realit të Madridit, Raphael Varane.

E enjte, 04 Prill 2019
Yjet të cilëve u përfundon kontrata në fund të sezonit (Foto)

Një tjetër sezon futbollistik është drejt përfundimit dhe që tani klubet të cilët janë jashtë objektivave kanë nisur të mendojnë për përforcimin e skuadrave për sezonin e ardhshëm.

Boca Juniors me sytë nga Europa, kërkon të afrojë 3 futbollistë

Boca Juniors po përgatitet për një sezon mjaft të nxehtë merkatoje, pasi presidentin Daniel Angelici ka ndërmend të afrojë disa yje në skuadër.

Luca Zidane pritet të huazohet te Baseli

Zinedine Zidane aktivizoi të birin e tij, Luca, si titullar në sfidën e të dielës në mbrëmje ndaj Huescas, ndërsa pas takimit, konfirmoi besimin te cilësitë e tij.

Sevilla i kërkon Milanit ulje çmimi për sulmuesin portugez

Pas një starti mahnitës, Andre Silva iu rikthye “shterpësisë” së golave edhe te Sevilla, ku është i huazuar nga klubi italian i Milanit.

Boateng nuk bind Barçën, do rikthehet ne Sassuolo

Befasia më e madhe e merkatos së janarit, ishte transferimi i Kevin Prince Boateng te skuadra e Barcelonës, në formë huazimi nga italianët e Sassuolos.

E mërkurë, 03 Prill 2019
Atletico gjen pasuesin e Hernandez, është një brazilian

Vetëm pak ditë më parë zyrtarizoi shitjen e Lucas Hernandez te Bayerni i Mynihut për një shifër rekord, ndërsa tashmë duket se Atletico Madrid ka gjetur edhe zëvendësuesin e tij.

Zaniolo “mahnit” edhe Zidanen, Reali ka gati ofertën

Nicolo Zaniolo është njeriu i momentit në kampionatin italian, pasi që në sezonin e tij të parë shkëlqeu dhe ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha.

Protagonist te Napoli, 4 skuadra kërkojnë mbrojtësin senegalez

Kalidoi Koulibaly është futbollisti që ka më shumë merkato në skuadrën e Napolit, me të cilën prej 3 sezonesh luan në nivele mjaft të larta dhe është titullar i padiskutueshëm në mbrojtje.

Fiorentina për pazar në Francë, synohet mesfushori i Montpellier

Drejtuesit e Fiorentinës kanë filluar të planifikojnë merkaton për sezonin e ardhshëm dhe kanë hedhur sytë nga Franca për të përforcuar skuadrën.

E martë, 02 Prill 2019
Arsenal nën vëzhgim talentin e Bournemouth

Arsenali raporton britanikja “The Mirror” ka vendosur 25-vjeçarin që luan tek Bournemouth, Ryan Fraser si objektivin primar në merkaton e verës.

Garë angleze për Douglas Costa

Tottenham është ekipi i fundit i përfshirë në garën e ekipeve angleze për të bërë të vetin 28-vjeçarin Douglas Costa, që akutualisht po jep rezultate mahnitëse me bardhezinjtë e Juventus.

Tottenham ofertë rekord

Tottenham mund të thyej rekordin e saj duke ofruar 50 milionë paund për mbrojtësin e Everton, Michael Keane, i cili po mbahet nën vëzhgim edhe nga Arsenal

Herrera kontratë me PSG

Mesfushori i Manchester United Ander Herrera ka firmosur një parakontratë me PSG për sezonin e ardshëm. Ai do të largohet në fund të këtij sezoni nga Anglia me parametra 0, pasi drejtuesit e United nuk ranë dakord që t’i rrisnin rrogën.

“France Football”: Messi dhe Simeone, më të paguarit në futboll

Futbolli dhe financat janë gjithnjë e më të ndërthurura mes tyre. Paratë që qarkullojnë në këtë disiplinë sportive janë në shifra marramendëse, siç është rasti i pagesave të lojtarëve e trajnerëve.

E hënë, 01 Prill 2019
Ander Herrera pranë largimit nga United

Manchester United ka refuzuar që të rrisë pagën e mesfushorit spanjoll Ander Herrera’s, në 200.000 paund në javë, kontrata e të cilit skadon në fund të këtij sezoni. Duke përfituar nga kjo situatë francezët e PSG kanë filluar kontaktet e para me 29-vjeçarin.

Eden Hazard tek Real Madrid?

Së fundmi është përfolur shumë për kalimin e Eden Hazard tek real Madrid. Dëshira e lojtarit nuk mungon, por gjithçka varet nga lëvizjet që Zinedine Zidane do të bëjë në ekipin e tij.

United gati kartën Pogba, synon dy lojtarë të Madrid

Manchester United mund të kërkojë nga Real Madrid Gareth Bale ose Toni Kroos, përsa kohë që ata do të venë në Angli përmes një marrëveshjeje që përfshin shkëmbimin me Paul Pogba.

E ardhmja e Bale, Zidane vendos…

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane ka folur rreth të ardhmes së sulmuesit Gareth Bale, i cili këtë sezon ka shprehur hapur dëshirën për t’u larguar.

E diel, 31 Mars 2019
Solskjaer kërkon të rikthejë sulmuesin Zaha në “Old Trafford”

Ole Gunnar Solskjaer mund të përpiqet të rikthejë në “Old Trafford”, Wilfried Zaha. Trajneri i Manchester United e njeh mirë sulmuesin e Crystal Palace, pasi ka punuar me të në vitin 2014, kur norvegjezi drejtonte Cardiff City.

Edhe PSG futet në garë për mesfushorin Ndombele

Paraqitja e mirë e Tanguy Ndombele me fanellën e Lyon, ka tërhequr vëmendjen e skuadrave të mëdha europiane.

Pronari i Tottenhamit fikson çmimin për Eriksen

Pronari i Tottenhamit i ka bërë të qartë Realit të Madridit, se kërkon 130 milionë paundë për të lënë të lirë fantazistin danez Christian Eriksen.

E shtunë, 30 Mars 2019
Arsenal “blindon” talentin 17-vjeçar

Arsenal raportohet se ka arritur një marrëveshje me “djalin mrekulli”, Gabriel Martinelli, i cili aktivizohet tek klubi brazilian i Ituanos.

Coutinho larg Barcelonës. E konfirmojnë shokët

Ish-lojtari i Liverpool, Philippe Coutinho i ka thënë shokëve të skuadrës, se ai po konsideron mundësinë që të largohet nga Barcelona këtë verë.

Solskjaer kërkon Douglas Costa

Trajneri i United, Ole Gunnar Solskjaer, është konfirmuar në stolin e të kuqve, e tashmë kërkon që të themelojë edhe të ardhmen e klubit. Ai kërkon që të rrëmbejë nga Juventus, 28-vjeçarin Douglas Costa.

Rinovimi me Rashford, rroga shkon në 150 mijë paund në javë

Manchester United ka zhvilluar bisedime pozitive me përfaqësuesit e Marcus Rashford, duke ngritur shpresat se sulmuesi i Anglisë do të nënshkruajë një kontratë të re pesëvjeçare me Old Trafford me vlerë 150,000 paund në javë.