Zyrtare/ Benzema transferohet në Arabinë Saudite te Al-Ittihad

06/06/2023 21:02

Karim Benzema është transferuar në Arabinë Saudite, ku ka firmosur me klubin e Al-Ittihad.

Lajmin e ka bërë publik vetë klubi në një publikim në rrjetet sociale ku ka nxjerrë një video të sulmuesit.

Fituesi i “Topit të Artë” ka firmosur me klubin rival të Cristiano Ronaldos dhe Al-Nassr, Al-Ittihad që është edhe kampion i Arabisë Saudite, deri në vitin 2026.

Top Channel