Gjilani nderon kampionët e Ballkanit, në Therandë festojnë të gjithë

28/05/2023 15:21

Ballkani fitoi titullin e dytë radhazi kampion. Skuadra e Ilir Dajës fitoi garën me Dritën, duke u konfirmuar si skuadra më e fortë e futbollit dardan.

Sot luhet java e fundit dhe në Therandë ka festë. Ballkani pret Gjilanin, me këta të fundit që kanë respektuar kampionët e Kosovës.

Atmosfera e krijuar nga tifozët në stadium është shumë e bukur, siç dallohet në videot e mëposhtme.

Nuk mungojnë as duartrokitjet për strategun Daja, i cili i ka dhuruar dy titujt e parë kampionë Ballkanit.

Qyteti vlon nga suksesi fantastik i skuadrës së zemrës dhe të gjithë do të festojnë gjatë këtë të diel.

Top Channel