Mamia e Princit të Arabisë dhe Agjentit 007 rrëfen punën dhe jetën reale të familjeve VIP
23/10/2019 20:00
Në Spanjë jetojnë pak shqiptar. Ambasada nuk duhet të jetë indiferente ndaj tyre…
19/10/2019 20:00
Gatimet dhe ushqimi tradicional shqiptar i pa zëvendësueshëm në asnjë vend të botës…
12/10/2019 20:00
Enigmat e shkencës, projektet sekrete të NASA në hapësirë dhe të DARPA për avionët luftarakë
09/10/2019 20:00
Kuzhinieri shqiptar që gatuan receta tradicionale shqiptare për amerikanët në Philadelphia
05/10/2019 20:00
Rudina Jasini/Avokatja shqiptare e të drejtës ndërkombëtare penale në çështjen Haradinaj në Hagë
02/10/2019 19:50
Diaspora/ Zvicra më ka ndryshuar jetën. Në 2006 pësova një zhgënjim që mund të ishte fatal
28/09/2019 20:41
Danilo Zeka: Jam ndjerë shumë keq kur habiteshin grekët që jam shqiptar. Kam ndjerë xhelozi pse isha i huaj
25/09/2019 20:35
Flora Nikolla : Pas gjurmëve të shqiptarëve të shquar nëpër botë…
23/09/2019 11:58
Ilir Shaqiri : Sakrifica ime e madhe është lamtumira që i dhashë Teatrit të Operas dhe Baletit
14/09/2019 20:00
Frederik Ndoci: “28 vite jashtë atdheut” mall, kujtime, sakrifica, emocion…
07/09/2019 17:00
Ruki Kondaj : Jam e bindur që çdo shqiptar do të dëshironte të kthehej një ditë…
04/09/2019 18:06
Agim Nesho: Diaspora është një urë lidhëse për fuqizimin dhe rritjen e autoritetit të Shqipërisë
31/08/2019 20:00
Suela Kacerja: Ëndrra ime dhe e bashkëshortit italian, të rikthehemi pas disa vitesh në Shqipëri
24/08/2019 19:55
Micky Haxhiislami : Japonezët në intervistë pune duan detaje për vendlindjen. Po nuk njohe rrënjët e tua nuk të konsiderojnë. 
10/08/2019 16:17
Idajet Bedini: Me vëllain e plagosur dhe pa ndjenja eca 12 orë deri sa arrita në Greqi
03/08/2019 18:35
Gentian Toshkezi:Më thonin që në SHBA maksimumi do punosh në piceri. Jeta ime pësoi ndryshim 360 gradë
27/07/2019 20:00
Diaspora/ Sezar Jakupi : I ndjekim në Australi mediat shqiptare. Na vjen keq që ka ende krizë politike
20/07/2019 15:43