Dinamo si në “kohërat e arta”, blutë e Ilir Dajës mposhtin Laçin në Elbasan dhe marrin kreun e kampionatit

04/10/2024 21:14

Dinamo ka arritur një fitore të madhe në ndeshjen hapëse të javës së 8-të të Superiores përballë Laçit, me rezultatin 2-1.

Sfida e luajtur në “Elbasan Arena” nisi mjaft mirë për të besuarit e Ilir Dajës, të cilët kaluan në avantazh me Mandelën në minutën e 22’. Në pjesën e dytë, ishte Zabërgja i cili realizoi një supergol, duke dyfishuar shifrat në minutën e 55’.

Kurbinasit provuan të shkurtonin diferencën, por goli i vetëm erdhi në minutën e 97’ nga Kurti, gol i cili vlejti vetëm për statistikë.

Kështu Dinamo shkon në kuotën e 14 pikëve në vendin e parë të renditjes, teksa Laçi vazhdon të qëndrojë në vendin e fundit me vetëm 3 pikë.