Ancelotti: Benzema? Ka edhe një vit kontratë, nesër është gati të luajë

03/06/2023 16:17

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti ka folur së fundmi për Karim Benzema dhe për lajmet që qarkullojnë për të ardhmen e sulmuesit.

Në konferencën për mediet në prag të ndeshjes kundër Athletic Bilbao, tekniku italian u shpreh se francezi ka edhe një vit tjetër kontratë me madrilenët.

“Ai është gati të luajë nesër dhe ka edhe një vit tjetër kontratë. Nuk kemi dyshime, do qëndrojë deri në fund të kontratës.”-tha Ancelotti.

Top Channel