Finalja e Budapestit, Sevilla – Roma, zbardhen formacionet zyrtare

31/05/2023 20:06

Roma po luan për të dytën herë radhazi një finale evropiane. Në “Puskas Arena”, në Budapest, verdhekuqtë e Josè Mourinhos përballen me Sevillan. “Special One” synon fitoren e gjashtë radhazi në po aq finale të luajtura.

Sa u përket formacioneve zyrtare, Mourinho i ka besuar që nga minuta e parë Paulo Dybalas, i cili ishte në dyshim.

“La Joya” do ta nisë nga fillimi, pas rikuperimit nga dëmtimi në kyçin e këmbës në ndeshjen me Atalantën. Me të, në sulm, do të jetë Tammy Abraham.

Në mesfushë, hapësirë ​​për Cristanten dhe Matic, ndërsa Spinazzola do të jetë në të majtë. Në mbrojtje Ibanez është preferuar para Llorentes.

Asnjë surprizë sa i përket formacionit të Sevillas. Trajneri Mendilibar ka hedhur më të mirët në fushë, teksa mungesa e vetme në radhët e andaluzianëve është argjentinasi Acuna, i ndëshkuar me karton të kuq në gjysmëfinalen me Juventusin.

Top Channel