Xhixha pranë kalimit te Qarabag, mësohet kohëzgjatja e kontratës dhe sa do fitojë Tirana

21/01/2023 22:15

Redon Xhixha është shumë pranë transferimit te Qarabag në Azerbajxhan.

Palët pritet të takohen këtë të dielë, nesër, për të diskutuar për detajet finalë dhe nëse do të gjejnë dakordsinë për çdo gjë, do të hidhet edhe firma në kontratë.

Burime për “Supersport.al” bëjnë me dije se sulmuesi do të nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare, ndërsa ka kjo shitje Tirana do të marrë plot 550 mijë euro.

Kjo lëvizje do të jetë një humbje sa i takon golave për kryeqytetqsit, pasi deri në këto momente 24-vjeçari kryeson listën e golashënuesve të Superiores, me 11 gola, por nga ana tjetër ky transferim do të mbushte arkat e klubit.

Top Channel