Ironi e fatit! Babai fiton lotarinë, djali 13-vjeçar pëson aksident të tmerrshëm me motor

30/08/2021 16:56

Fituesi britanik i një lotarie miliona dollarëshe, Adrian Bayford po përjeton momentet më të errëta të jetës së tij.

Djali 13-vjeçar i tij, që ecte me motor brenda territorit të rezidencës gjigante të familjes, kur u përplas nga një makinë që drejtohej prej motrës së tij 15 vjeçe.

Pak kohë pasi fitoi EuroMillions Scots, u nda dhe nga bashkëshortja. I biri u dërgua në spital me helikopter në gjendje kritike për jetën, ndërsa të afërmit e tij janë në gjendje shoku. “Vajza që shkaktoi pa dashje aksidentin, nuk po e merr veten. Ky është një makth i vërtetë për familjen”, tha një mik i 48-vjeçarit, i cili shtoi se Adrian i “adhuron fëmijët e tij”.

Bayford dhe ish bashkëshortja e fituan lotarinë në 2021-tën, dhe asokohe ajo ishte shuma e dytë më e madhe që fitohej në Britani, 148 milionë paund.

Top Channel