Goli i pabesueshëm nga Franca, do ta kishin zili Roberto Carlos e Juninho (pamjet)

23/03/2021 00:24

Në ndeshjen mes Nantes dhe Lorinet, e vlefshme për javën e 30-të të Ligue 1, u realizua një gol i pabesueshëm, që, pa dyshim, do të garojë për çmimin “Ferenc Pukas” (goli i vitit).

Ishte minuta e 87-të dhe Nantes kryesonte 1-0, kur Lorient fiton një goditje të lirë jo shumë larg mesit të fushës. E ekzekuton Lauriente dhe topi merr një trajektore të çuditshme e përfundon në rrjetë, duke kapur në befasi portierin Lafont.

Top Channel