Pas përfundimit me konsensus të kontratës së tij me Manchester United, Cristiano Ronaldo reagoi për “Manchester Evening News”.

Portugezi ka deklaruar se pavarësisht se e do Manchester United dhe tifozët, sipas CR7 tashmë është koha për një sfidë të re.

“Pas bisedave me Manchester United, ne kemi rënë dakord reciprokisht për të ndërprerë kontratën tonë para kohe. Unë e dua Manchester United dhe i dua tifozët, kjo nuk do të ndryshojë kurrë. Megjithatë, duket koha e duhur për të kërkuar një sfidë të re. I uroj skuadrës suksese për pjesën tjetër të sezonit dhe për të ardhmen”, tha Ronaldo.

Top Channel