Champions League/ Caktohen datat dhe oraret e sfidave çerekfinale

07/11/2022 20:30

Është hedhur mesditën e sotme shorti i Ligës së kampionëve, që ofroi edhe dy finale të parakohshme si Bayern Mynih – PSG dhe Real Madrid – Liverpool, teksa këtë pasdite janë përcaktuar edhe datat e oraret e sfidave të fazës së 1/8-ave.

Ndeshjet e para:
Milan-Tottenham 14.02.2023, 21:00
PSG-Bayern Mynih 14.02.2023, 21:00
Club Brugge-Benfica 15.02.2023, 21:00
B. Dortmund-Chelsea 15.02.2023, 21:00
Liverpool-Real Madrid 21.02.2023, 21:00
E. Frankfurt-Napoli 21.02.2023, 21:00
Leipzig-Man. City 22.02.2013, 21:00
Inter-Porto 22.02.2023, 21:00

Ndeshjet e kthimit:
Benfica-Club Brugge 7.03.2023, 21:00
Chelsea-B. Dortmund 7.03.2023, 21:00
Tottenham-Milan 8.03.2023, 21:00
Bayern Mynih-PSG 8.03.2023, 21:00
Man. City-Leipzig 14.03.2023, 21:00
Porto-Inter 14.03.2023, 21:00
Real Madrid-Liverpool 15.03.2023, 21:00
Napoli-E. Frankfurt 15.03.2022, 21:00

Top Channel