Ndeshja e Champions League mes Rangers dhe Napolit është shtyrë me 24 orë, nga çfarë ishte caktuar dhe shkak është bërë vdekja e Mbretëreshës Elizabeth II.

Vendimi për orarin e ri të ndeshjes Rangers-Napoli është zyrtarizuar nga UEFA përmes një postimi në faqen zyrtare.

“UEFA njoftoi sot se ndeshja e UEFA Champions League midis Rangers FC dhe SSC Napoli, e planifikuar fillimisht për të martën më 13 shtator, është riplanifikuar për të mërkurën më 14 shtator në orën 21:00. Kjo është për shkak të kufizimeve në burimet e policisë dhe çështjet organizative në lidhje me ngjarjet e vazhdueshme rreth zisë kombëtare për Madhërinë e Saj Mbretëresha Elizabeth II.”-bën me dije UEFA./ Super Sport

Top Channel