Foto/ Futbolli iniciativë për dhunën ndaj grave, fëmijët paraqiten në fushë para startit “Tirana-Vllaznia” me mesazhe sensibilizuese

02/09/2022 17:22

Ndeshja mes Tiranës dhe Vllaznisë ditën e sotme ka paraqitur një iniciativë mjaft domethënëse para se të startonte.

Lojtarët e dy ekipeve të superiores u futën në fushë me disa fëmijë të cilët mbanin pankarta sensibilizuese në dorë kundër dhunës ndaj grave.

Nisur nga ngjarja që ndodhi vetëm pak ditë më parë në Kosovë, ku një 11-vjeçare u përdhunua nga pesë djem, dy klubet e futbollit kanë menduar këtë si mënyrën më të mirë për t’u sensibilizuar.

FOTO GALERI
1/29

Top Channel