Racizëm ndaj ish-futbollistit të Tiranës, reagon klubi i Gjilanit/ E dërgon çështjen në UEFA

29/08/2022 21:20

Elton Cale, ish-futbollisti i Tiranës dhe tashmë pjesë e Gjilanit në Kosovë, ka rënë pre e racizimit në ndeshjen e fundit të Superliga.

Në lidhje me këtë gjest të dënueshëm, ka reaguar së fundmi edhe klubi i Gjilanit që ka lajmëruar rreth këtij episodi edhe Komisionin e Etikës pranë UEFA-s ndërsa theksohet mbështetja deri në fund për Cale dhe familjen e tij në këtë moment të vështirë.

Reagimi i klubit të Gjilanit:

Top Channel