Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga 04ºC deri në 15ºC, në zonat e ulëta nga 11ºC në 25 ºC dhe në zonat bregdetare nga 15C në 24ºC.

Era do të fryej në drejtim Perëndimor- veriperëndimor me forcë valëzimi të ulët.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndejshme ku do të variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 18ºC dhe në zonat e ulëta nga 08ºC në 20ºC.

FOTO GALERI
2/6

Top Channel