Tripletë e Messit, ‘Manita’ e Barçës

09/09/2017 00:00

Barcelona fiton me rezultatin e thellë 5-0 në derbin ndaj Espanyol dhe bind të gjithë me lojën e saj, tre ditë para përballjes me Juventusin, për Champions League.

Lionel Messi ishte ylli i mbrëmjes, duke shënuar tre golat e parë të takimit, çka solli më pas dorëzimin e kundërshtarit.

Gerard Pique dhe Luis Suarez ishin autorët e golave të tjerë për katalanasit, të cilët tani kryesojnë të vetëm kampionatin.
 
Në këtë mbrëmje, krahas ‘Manita-s’, debutuan edhe dy nga afrimet verore të Barcelonës, Paulonho dhe Dembele, ndërkohë që  ky i fundit asistoi edhe golin e Suarezit. 

Top Channel